صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

فشار واشنگتن بر فرانسه و اتحادیه اروپا برای ممنوع‌ الفعالیت کردن حزب‌الله لبنان

کد خبر 6630 1399-02-14 17:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا و سفیر واشنگتن در آلمان از دولت فرانسه خواست تا با تبعیت از آلمان فعالیت جنبش حزب‌الله لبنان در این کشور را ممنوع کند.
فشار واشنگتن بر فرانسه و اتحادیه اروپا برای ممنوع‌ الفعالیت کردن حزب‌الله لبنان


 شبکه خبری فاکس نیوز گزارش داد، ریچارد گرنل، در مقام مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا با امانوئل بون، مشاور سیاست خارجی رئیس جمهوری فرانسه گفت وگو داشته تا او را برای ممنوع الفعالیت کردن حزب الله فرانسه و همکاری برای حمایت از یک ممنوعیت در سطح اتحادیه اروپا تحت فشار قرار دهد.
فاکس نیوز در ادامه گزارش داد: این مقام آمریکایی چندین بار برای پیشبرد یک ممنوعیت در سطح اتحادیه اروپا به بروکسل سفر کرده است.
گرنل که همچنین سفیر آمریکا در آلمان است، کل کارهای نهاد دیپلماتیکش را روی ممنوعیت حزب الله متمرکز کرده است. تیم او به صورت هفتگی برای طراحی استراتژی و استفاده از تازه ترین اطلاعات برای پیشبرد این ممنوعیت در آلمان دیدار دارند.
پنج شنبه گذشته دولت آلمان تمام فعالیت های حزب الله را درون مرزهای خودش ممنوع اعلام کرد و حزب الله را یک "جنبش تروریستی" دسته بندی کرد.
فرانسه، اتریش و اتحادیه اروپا "شاخه نظامی" حزب الله را ممنوع الفعالیت کرده اند و تنها به "شاخه سیاسی" این سازمان اجازه فعالیت دادند. انگلیس، آمریکا، هلند، ژاپن، اتحادیه عرب، کانادا و شماری از کشورهای آمریکای لاتین و رژیم صهیونیستی کل سازمان حزب الله را نهاد "تروریستی" در نظر می گیرند.
رهبران حزب الله جنبش خودشان را یک سازمان یکپارچه بدون شاخه اعلام کرده اند.
ریچارد گرنل همچنین گفت: کل سفارت آمریکا در آلمان به مدت دو سال با دولت آلمان و بوندستاگ همکاری داشت تا این ممنوعیت اجرایی شود. این یک موفقیت دیپلماتیک معتبر است و امیدواریم بسیاری از مقام ها در بروکسل را مجاب کند تا یک ممنوعیت در سطح اتحادیه اروپا را دنبال کنند.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی