صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

آمریکا: منشأ ویروس کرونا در آزمایشگاهی در ووهان چین بوده است

کد خبر 6680 1399-02-14 21:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر خارجه آمریکا بار دیگر مدعی شد که دلایل متعددی وجود دارد که منشأ ویروس کرونا در آزمایشگاهی در ووهان چین بوده است.
آمریکا: منشأ ویروس کرونا در آزمایشگاهی در ووهان چین بوده است


«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه بار دیگر مدعی شد که دلایل متعددی وجود دارد که نشان می دهد منشأ ویروس کرونا، آزمایشگاهی در ووهان چین بوده است.
«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا نیز بامداد جمعه باز هم در نظری مخالف با جامعه اطلاعاتی آمریکا مدعی شده ویروس کرونا در آزمایشگاه «ووهان» ساخته شده است.
ترامپ در یک کنفرانس خبری گفت نمی تواند دلیل اطمینان خودش مبنی بر اینکه فکر می کند کرونا در آزمایشگاهی در ووهان ساخته شده را بیان کند.
در «بیانیه جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره منشأ کووید_۱۹» آمده است: «کل جامعه اطلاعاتی مستمراً اقدام به ارائه حمایت های حیاتی از سیاست سازان آمریکایی و افراد دخیل در مبارزه با این ویروس کرده است.»
در ادامه این بیانیه آمده است: «جامعه اطلاعاتی همچنین با جامعه علمی از این بلحاظ که ویروس کووید_۱۹ ساخته دست بشر نیست یا در آن تغییر ژنتیکی صورت نگرفته هم نظر است.»
جامعه اطلاعاتی آمریکا تصریح کرده ارزیابی اطلاعات را برای تعیین نحوه شیوع این بیماری را ادامه خواهد داد: «جامعه اطلاعاتی بررسی های موشکافانه خود را برای تعیین اینکه شیوع این بیماری از طریق تماس با حیوانات آلوده ایجاد شده یا اینکه حاصل تصادف در یک آزمایشگاه در ووهان بوده ادامه خواهد داد.»

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید