صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

وکیل نجفی: پولی که به خانواده استاد پرداخت شده مهریه میترا استاد بوده است

کد خبر 6684 1399-02-14 21:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وکیل مدافع محمدعلی نجفی گفت: ختم رسیدگی به پرونده موکل بنده امروز اعلام شد و پولی که به خانواده استاد پرداخت شده مهریه او بوده است.
وکیل نجفی: پولی که به خانواده استاد پرداخت شده مهریه میترا استاد بوده است


حمیدرضا گودرزی وکیل مدافع محمدعلی نجفی با اشاره به دادگاه امروز موکل خود اظهار کرد: برخلاف نظر دیوان عالی کشور، دادگاه امروز به موضوع قتل شبه عمد ورود پیدا نکرد و توجهی به مطالب دیوان عالی کشور نداشت.
وی افزود: توقع ما این بود که دادگاه براساس نگاه دیوان عالی کشور وارد پرونده شود، اما بر خلاف این موضوع ختم رسیدگی به پرونده اعلام شد و مهلت ۳ روزه ای به ما دادند تا در مقام آخرین دفاع لایحه خود را به دادگاه ارائه دهیم.
گودرزی با اشاره به صحبت های نماینده دادستان مبنی بر اعطای مبلغ زیادی پول به خانواده مقتول گفت: در شرع اسلام و پرونده های قتل و قصاص رضایت توصیه شده است که اگر چه مقدار پول داده شده مهم نیست، اما در تمام پرونده ها پولی به عنوان صلح و سازش به طرف مقابل پرداخته می شود.
وکیل نجفی تصریح کرد: همان طور که موکل بنده گفت: این پولی بوده که به عنوان مهریه در چارچوب صلح پرداخت شد البته نجفی موظف بود که مهریه را به ورثه پرداخت کند علاوه بر آن مرحومه فرزندی دارد که باید هزینه زندگی او تأمین شود.
وی ادامه داد: اینکه نماینده دادستان گفت که با پولی که به خانواده استاد داده شده می توان چندین زندانی را آزاد کرد حرف عجیبی است، زیرا رضایت گرفتن در همه جا وجود دارد و اصلاً نباید بگوییم چرا صلح و سازش انجام شده است.
گودرزی درباره یکی دیگر از محورهای صحبت نماینده دادستان در جلسه امروز اظهار کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که نماینده دادستان به آن اشاره داشت بحث تغییر دفاعیات وکیل نجفی بود که در این رابطه باید بگویم بنده از روز اول موضوع قتل شبه عمد را مطرح کردم و حتی همان زمانی که پرونده در شعبه ۹ توسط دیوان عالی کشور نقض شد هم صحبت من قتل غیر عمد بود و در جلسه دادگاه امروز هم بنده درباره قتل غیر عمد صحبت کردم و دفاعیاتم تغییر نکرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید