صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

مردم از حضور در میهمانی‌های افطاری پرهیز کنند

کد خبر 6686 1399-02-14 21:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ستاد پیشگیری از کروناویروس استان اردبیل در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در ایام پرفیض ماه رمضان همشهریان از حضور در افطاری‌ها و تجمع در مکان‌های سرپوشیده حتی به تعداد اندک پرهیز کنند.
مردم از حضور در میهمانی‌های افطاری پرهیز کنند


ستاد پیشگیری از کروناویروس استان اردبیل امروز ۱۴ اردیبهشت در اطلاعیه ای اعلام کرد : با توجه به نگرانی از موج دوم شیوع ویروس کرونا ضرورت دارد مراقبت های بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی همچنان مورد توجه همشهریان قرار گیرد تا خطری متوجه آنها نشود.
ستاد پیشگیری از کروناویروس استان اردبیل در ادامه این اطلاعیه تأکید کرده است: در ماه مبارک رمضان افطاری دادن به مومنان و آشنایان که یک سنت پسندیده است، با توجه به خطر شیوع بیماری و مراعات همشهریان نباید انجام شده که در این زمینه از برگزاری میهمانی های افطار و تجمع در منازل حتی به تعداد اندک پرهیز شود.
این اطلاعیه می افزاید: در صورتی که موج جدیدی از بیماری شایع شود، آثار بد آن بسیار وسیع تر و عواقب آن برای همه مردم تلخ تر خواهد بود بنابراین برای رهایی از خطر بیماری رعایت بهداشت و فاصله گذاری اجتماعی و حتی فاصله گذاری های خانوادگی را باید جدا رعایت کرد.
ستاد پیشگیری از کروناویروس استان اردبیل اظهار کرده است: با توجه به ممنوعیت برگزاری مجالس ترحیم اکیدا درخواست می شود از برگزاری هرگونه مراسم ختم و یادبود در منازل پرهیز شود چرا که تجمع افراد در محیط های بسته عامل شیوع بیماری و تهدید جان و سلامت عموم مردم است.
در این اطلاعیه همچنین آمده است: بازرسی از همه اصناف و کسبه به طور جدی و مستمر در دستور کار مراجع قانونی است و از صاحبان مشاغل و صنوفی که پروتکل های بهداشتی را اجرا کنند به عنوان واحد نمونه با اهدای نشان ویژه تقدیر خواهد شد و واحدهای صنفی متخلف پلمپ می شوند.
ستاد پیشگیری از کروناویروس استان اردبیل در پایان تصریح کرده است: صنوفی مانند رستوران ها، اغذیه و بستنی فروش ها که به طبخ و توزیع غذای آماده مشغول هستند، مجازند در وقت افطار کالای خود را صرفا به شکل بیرون بر به مشتریان عرضه کنند و الزامات و دستورالعمل های بهداشتی را نیز رعایت کنند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید