صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

دستگیری کلاهبردار ۳ میلیارد تومانی در سمنان

کد خبر 6688 1399-02-14 21:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
فرمانده انتظامی استان سمنان از دستگیری متهمی توسط کارشناسان پلیس فتای شهرستان شاهرود خبر داد که با راه‌اندازی سایتی ۳ میلیارد تومان از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری کرده بود.
دستگیری کلاهبردار ۳ میلیارد تومانی در سمنان


سردار عبدالله حسنی اظهار کرد: در پی رصد انجام شده در خصوص فعالیت های سایبری یک سایت که از شهروندان کلاهبرداری می کرد، پیگیری موضوع در دستور رسیدگی کارشناسان و مأموران پلیس فتای شهرستان شاهرود قرار گرفت.
وی افزود: پس از بررسی های انجام شده در نهایت هویت فردی که از همین طریق مبالغ هنگفتی به حساب وی انتقال یافته بود، مشخص و پس از هماهنگی های لازم عملیات دستگیری او آغاز شد.
فرمانده انتظامی استان سمنان با اعلام شناسایی محل سکونت متهم و دستگیری وی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات مشخص شد که نامبرده تحت تأثیر سخنان یکی از دوستانش قرار گرفته و به بهانه کاریابی و دریافت مبالغی ماهانه این حساب را راه اندازی کرده است.
حسنی اضافه کرد: متهم با اشاره به افتتاح حساب تحت همین عنوان برای خود، پدر و یکی از دوستانش گفت هر سه حساب پس از افتتاح در اختیار دوست متهم قرار گرفت و در واقع وی از این طریق اقدام به کلاهبرداری می کرده است.
وی از دستگیری عامل اصلی این پرونده خبر داد و بیان کرد: با بررسی های دقیق و فنی صورت گرفته گردش مالی ۳۰ میلیارد ریالی متهم در یک ماه کشف شد.
فرمانده انتظامی استان سمنان از معرفی متهم به مرجع قضایی خبر داد و ادامه داد: مأموران پلیس فتا با رصد شبانه روزی و اشراف کامل بر آنچه در فضای مجازی می گذرد، با این گونه جرائم قاطعانه برخورد می کنند.
حسنی از عموم کاربران خواست برای تأمین امنیتشان در فضای مجازی از هرگونه ورود به این قبیل سایت ها و ثبت نام در آن جداً خودداری کنند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید