صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ترامپ خطاب به بوش: در زمان استیضاح من کجا بودی!

کد خبر 6690 1399-02-14 22:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به درخواست سلف خود برای کنار گذاشتن اختلافات حزبی، سکوت جرج بوش در زمان استیضاحش را به او یادآور شد.
ترامپ خطاب به بوش: در زمان استیضاح من کجا بودی!


دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز یکشنبه در پیامی توییتری به درخواست جرج بوش، سلف خود برای کنار گذاشتن اختلافات حزبی در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا پاسخ داد.
رئیس جمهور آمریکا در پیامی که در صفحه شخصی خود در توییتر منتشر کرد، نوشت: «من از پیام رئیس جمهور سابق، بوش قدردانی می کنم، اما او در زمان استیضاح کجا بود تا خواستار کنار گذاشتن اختلافات حزبی شود. دیده نشد که او در جایی در مخالفت با بزرگترین فریب کاری تاریخ آمریکا صحبت کند.»
بنا به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه نیویورک تایمز، جرج دبلیو بوش، رئیس جمهور پیشین آمریکا اخیرا با انتشار ویدئویی در حساب توییتری خود از آمریکایی ها خواست تا اختلافات حزبی را کنار بگذارند و به جای تظاهرات در خیابان ها به توصیه های پزشکی برای کاهش زنجیره شیوع ویروس کرونا توجه کنند.
با شدت گرفتن اختلافات در میان آمریکایی ها پس از شیوع کرونا، بوش که به ندرت درباره وقایع جاری صحبت و اظهارنظر می کند در این ویدئوی سه دقیقه ای با لحنی وحدت طلبانه سعی داشته برای نخستین بار پس از حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱، حس همبستگی ملی در میان آمریکایی ها را برانگیزد.
او در بخشی از این ویدئو گفته است: «به یاد بیاوریم که اختلافات ما در مواجهه با این تهدید مشترک بسیار ناچیز است. در تجزیه و تحلیل نهایی، ما مبارز های حزبی نیستیم.»
پیش از این بیل کلینتون نیز با انتشار ویدئویی در حساب کاربری خود مردم آمریکا را به همبستگی دعوت کرده بود.
در حالی که جولان ویروس مهلک کرونا در آمریکا بی رحمانه قربانی می گیرد و بحرانی بی سابقه را در این کشور رقم زده، ترامپ در مخالفت با فرمانداران اکثر دموکرات ایالت های این کشور، به تهییج افکار عمومی برای تظاهرات علیه تعطیلی اقتصاد مشغول است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید