صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نگرانی در آلمان از خطر سوءاستفاده افراطی‌ها از بحران کرونا

کد خبر 7041 1399-02-16 09:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
کارشناسان آلمان درباره استفاده ابزاری و تبلیغاتی نیروهای افراطی و احزاب پوپولیست این کشور از بحران کرونا هشدار داده‌اند.
نگرانی در آلمان از خطر سوءاستفاده افراطی‌ها از بحران کرونا


 دویچه وله گزارش داد، نیروهای راستگرا از نارضایتی و ناامیدی شهروندان برای تبلیغات علیه دولت بهره برداری سیاسی می کنند. بسیاری از شهرهای آلمان ظرف روزهای گذشته شاهد برگزاری تظاهرات نیروهای افراطی علیه تصمیمات دولت درباره مقابله با کرونا بوده است؛ تظاهراتی که عمدتا توسط نیروهای راستگرا و احزاب و گروه های پوپولیست سازماندهی شده است.
سایت تاگس شاو وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان با انتشار گزارشی خبر از سوءاستفاده  نیروهای افراطی و راستگرا از بحران کرونا داده است.
آن ها محدودیت های پیش بینی شده از سوی دولت آلمان در ارتباط با مقابله با بیماری کرونا را محدودیت هایی برای حقوق شهروندی خود تلقی کرده و با استفاده از نارضایتی مردم، دست به برپایی تظاهراتی علیه دولت این کشور زده اند.
واپسین روزهای هفته گذشته، بسیاری از شهرهای واقع در ایالت های شرقی آلمان شاهد برپایی تظاهرات نیروهای راستگرا بوده است. صرف نظر از تظاهرات شماری از مردم در شهر برلین، حزب ناسیونالیست آلمان (NPD) که یکی از احزاب راستگرای این کشور است، اقدام به سازماندهی تظاهرات در برخی از شهرهای آلمان با شعار «خرد به جای اضطراب و نگرانی» کرده اند.
در شهر آئو واقع در ایالت زاکسن یکی از رهبران حزب ناسیونالیست آلمان تظاهراتی را با حضور بیش از ۱۰۰ تن برگزار کرد.
گفته می شود که بین نیروهای پلیس و شرکت کنندگان در این تظاهرات درگیری هایی نیز روی داده است. شرکت کنندگان در این تظاهرات به محدودیت های وضع شده از سوی دولت اعتراض کرده و خواستار برداشتن ماسک شده بودند.
در برخی دیگر از شهرهای آلمان و از جمله در تسویکاو (Zwickau) نیروهای وابسته به حزب پوپولیست «آلترناتیو برای آلمان» دست به تظاهرات زده و شعار «دیکتاتوری کرونایی» سر داده اند.
کارشناسان بر این باورند که که نیروهای راستگرا از شرایط روانی و مشکلات و پیامدهای اجتماعی و اقتصادی شیوع بیماری کرونا که باعث نارضایتی و ناامیدی در بین مردم شده به سود خود استفاده ابزاری می کنند.
کارشناسان گفته اند که مردم در انتظار پاسخ قانع کننده ای از سوی دولت در ارتباط با مقابله با بیماری کرونا هستند و از آنجا که دولت در موقعیتی نیست که پاسخی صریح و قانع کننده بدهد، زمینه برای اعتراضات و بهره برداری سیاسی این نیروها فراهم می شود.
کارشناسان گفته اند که البته برپایی تظاهرات و اعتراض به سیاست های دولت در شمار حقوق مشروع شهروندان است اما موضوع در شرایط کنونی بر سر استفاده ابزاری نیروهای راستگرا از این حقوق است. همین موضوع می تواند جان بسیاری از انسان ها را به علت نشر اخبار کذب به خطر انداخته و باعث شیوع بیشتر این بیماری در جامعه شود.
کارشناسان از جامعه مدنی آلمان خواسته اند با هوشیاری کامل نسبت به تبلیغات گروه های افراطی واکنش نشان داده و مانع از گسترش چنین اقداماتی شوند.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید