صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نامه مقام ارشد انصارالله به سازمان ملل درباره اقدامات عربستان برای شیوع کرونا در یمن

کد خبر 7172 1399-02-16 14:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس پارلمان یمنذ(وابسته به دولت نجات ملی) پیامی را به دبیرکل سازمان ملل درخصوص نقش ائتلاف متجاوز عربی تحت امر عربستان در شیوع کرونا در یمن و دیگر جنایات این ائتلاف فرستاد.
نامه مقام ارشد انصارالله به سازمان ملل درباره اقدامات عربستان برای شیوع کرونا در یمن


، به نقل از المسیره، یحیی علی الراعی، رئیس پارلمان یمن در پیامی به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل نوشت، ائتلاف متجاوز تحت امر عربستان و امارات، از گشوده شدن فرودگاه های یمن به ویژه فرودگاه های عدن، سیئون و الریان حمایت می کند؛ اما نه برای لغو محاصره ای که علیه یمن اعمال کرده اند، بلکه برای تشویق و سوق دادن مسافران به ویژه مسافران مشکوک به ابتلا به کرونا جهت سفر به یمن این کار را می کنند تا این ویروس را در میان یمنی ها شیوع دهند. این مساله بر ادامه تجاوز مجرمانه چند وجهی عربستان و امارات از سال ۲۰۱۵ علیه یمن صحه می گذارد.
رئیس پارلمان یمن خاطرنشان کرد: در شرایطی که مسئولان کشورهای ائتلاف متجاوز مدعی توقف جنگ علیه ملت یمن  هستند، ما با صدها و حتی هزاران حمله هوایی جنگنده های کشورهای متجاوز غافلگیر شده ایم؛ حملاتی که زیرساخت ها و تاسیسات خصوصی و دولتی را هدف قرار دادند که آخرین این حملات در البیضاء و هدف قرار دادن مرسوله های حامل مواد غذایی و افراد همراه آن بود.
وی در پیام خود حملات جنگنده های ائتلاف متجاوز به البیضاء را محکوم کرده و آن را نقض آشکار عرف ها و منشورها و قوانین بین المللی به حساب آورد.
این مقام یمنی با بیان اینکه سخنان مسئولان کشورهای متجاوز با عملکردشان درخصوص آتش بس در یمن همخوانی ندارد، این سوال را مطرح کرد که آیا منظور رهبری ائتلاف متجاوز از آتش بس این است که استفاده از سلاح های شخصی کلاشنیکف و هفت تیر ممنوع شود، اما سلاح های سنگین، موشک، بمب های خوشه ای و سلاح های ممنوعه مجاز باشد؟!
رئیس پارلمان یمن خاطرنشان کرد، کشورهای متجاوز با جنایت هایشان در حق ملت یمن نشان می دهند که هیچ حرمتی برای ماه رمضان قائل نیستند و به احساسات یمنی ها در این ماه احترام نمی گذارند.
وی با بیان اینکه مردم یمن تمام امکانات خود را برای مقابله با کرونا به کار گرفته اند، تصریح کرد که درصدد است توجه دبیرکل سازمان ملل را به خشونت هایی که به کشته شدن هزاران یمنی و تخریب زیرساخت ها و تاسیسات دولتی و خصوصی در یمن منجر شده است، جلب کند.
یحیی علی الراعی در پیام خود ابراز امیدواری کرد که دبیرکل سازمان ملل به مسئولیت قانونی و انسانی خود عمل کرده و تدابیر لازم را برای إعمال فشار بر کشورهای ائتلاف متجاوز عربی جهت توقف فراگیر و دائمی این جنگ متجاوزانه علیه ملت یمن و پایان دادن به محاصره آن اتخاذ کند.
وی گفت که ملت یمن برای امنیت، ثبات و "صلحِ با افتخار" شوق دارند نه تسلیم شدن
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی