صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

بهبودی کامل بیماران کرونایی با روش درمانی جدید

کد خبر 7179 1399-02-16 15:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
تازگی تیمی از متخصصان موفق شدند با ایجاد تغییر در سلول‌های بنیادی، مبتلایان به ویروس کرونا را به طور کامل درمان کنند.
بهبودی کامل بیماران کرونایی با روش درمانی جدید


تازگی تیمی از متخصصان موفق شدند با ایجاد تغییر در سلول های بنیادی، مبتلایان به ویروس کرونا را به طور کامل درمان کنند.
تیمی از متخصصان در امارات متحده عربی با استفاده از سلول های بنیادی بیماران مبتلا به ویروس کرونا توانستند راه درمانی جدیدی را برای مقابله با این ویروس بیابند. در این روش درمانی که «تغییر دهنده بازی» نام گرفته است، متخصصان سلول های بنیادی را از خون شخص بیمار خارج می کنند، سپس اقدام به فعال سازی آن ها کرده و مجدد به بدن بیمار باز می گردانند. این روش درمانی به دلیل اثر بخشی زودهنگام بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.
مدیر ارتباطات استراتژیک وزارت امور خارجه و همکاری های بین الملل امارات متحده عربی در این باره گفت: یک موسسه تحقیقاتی درمان موفقیت آمیزی را برای COVID_۱۹ ایجاد کرده است که می تواند یک تغییر دهنده بازی در مبارزه جهانی با ویروس باشد.
این روش درمانی تاکنون بر روی ۷۳ بیمار مبتلا به ویروس کرونا انجام شده است که سلول های بنیادی فعال شده را درون ریه های خود استنشاق می کنند. بخش شگفت آور این تحقیق بهبودی کامل هر ۷۳ بیمار مورد آزمایش است.
در بیانیه ای درباره این تحقیق، این تیم توضیح داد: این روش با ترمیم سلول های ریه و تعدیل پاسخ ایمنی، از واکنش بیش از حد به عفونت کووید ۱۹ و در نتیجه آسیب بیشتر به سلول های سالم جلوگیری می کند. خوشبختانه، هیچ یک از بیمارانی که تحت درمان قرار گرفتند، عوارض جانبی آنی را گزارش نکردند.این تیم اکنون قصد دارد آزمایشات خود را برای اثربخشی بیشتر درمان ادامه دهد و انتظار دارد این آزمایشات طی دو هفته انجام شود.
به گفته محققان این روش درمانی به همراه مداخله پزشکی معمولی به بیماران انجام شده است و به عنوان جایگزین پروتکل های درمانی تعیین شده ادامه خواهد یافت. درمان سلول های بنیادی یکی از مواردی است که توسط محققان در سراسر جهان مورد مطالعه قرار گرفته است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید