صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

قدردانی لبنان از کمک‌های پزشکی ایران برای مقابله با کرونا

کد خبر 7265 1399-02-16 23:03
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
وزیران امور خارجه، بهداشت و خدمات عمومی لبنان از کمک‌ پزشکی ایران برای مقابله با شیوع ویروس کرونا قدردانی کردند.
قدردانی لبنان از کمک‌های پزشکی ایران برای مقابله با کرونا


به گزارش روز سه شنبه شبکه خبری المنار لبنان، حمد حسن، وزیر بهداشت این کشور در رابطه با اهمیت این کمک های پزشکی  که شامل ۱۵ دستگاه تنفس مصنوعی و شمار زیادی تست تشخیص کرونا است، گفت: این پیام جمهوری اسلامی ایران، پیام محبت، دوستی و برادری است.
وی افزود: در وزارت بهداشت لبنان بسیار تلاش کردیم تا از طریق شرکای اروپایی و سازمان های بین المللی بتوانیم به اینگونه تجهیزاتی دست پیدا کنیم که ایران ارسال کرده است، اما پس از تلاش بسیار چند روز پیش توانستیم تنها تعدادی از این دستگاه ها را بدست آوریم.
وزیر بهداشت لبنان گفت: درست زمانی که جمهوری اسلامی ایران خود با یک دست با ویروس کرونا مبارزه می کند، با دست دیگر که دست محبت و بخشش است، به دیگر کشورها یاری می رساند.
حسن گفت: به همین خاطر از طرق دولت و مردم و تمام گروهای لبنان به خاطر این بخشش و کمک پزشکی ایران از این کشور کمال تشکر و قدردانی و برای برادرانم در جمهوری اسلامی ایران آرزوی سلامتی و تندرستی و استمرار توسعه تکنولوژی را دارم که با وجود تحریم ها علیه این کشور ساخته شده است.
وی خاطرنشان کرد: "این دستگاه های تنفسی دارای استانداردهای بین المللی هستند و کیفیت این اقلام پزشکی مشابه کیفیت کالای تولیدی اکثر کشورهای اروپایی است.
وزیر بهداشت عمومی لبنان افزود: همانگونه که اعلام کردم، اهمیت ارسال این اقلام پزشکی به این خاطر است که در این زمان حساس که لبنان به این اقلام بیشترین نیاز را دارد، این اقلام به دست ما رسیده است.
وی خطاب به سفیر ایران در بیروت هم گفت که از شما جناب سفیر، ملت ایران و جمهوری اسلامی کمال تشکر را دارم.
محمد جلال فیروزنیا، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز ضمن تبریک ماه مبارک رمضان افزود: این کمک های بشردوستانه در راستای روابط دوستانه میان دو کشور است.
فیروزنیا تصریح کرد: همانگونه که مستحضر هستید، این دستگاه ها از مهم ترین تجهیزاتی است که برای مبارزه با کرونا و حفظ جان انسان ها استفاده می شود.
وی اضافه کرد: در برخی از کارخانجات در ایران شروع به ساخت این دستگاه ها کردیم و چندی پیش تولید این گونه دستگاه ها در این فزونی گرفت و به مرحله صادرات به خارج از کشور رسیدیم.
سفیر لبنان در بیروت با بیان این که کیت تشخیص کرونا ساخت ایران است، افزود: این کمک ها گواه بر بسیاری از مسائل است که از مهم ترین آن می توان به حمایت ملت ایران و جمهوری اسلامی از مردم و دولت لبنان در مقابله با کرونا و دیگر مسائل اشاره کرد.
وی همچنین برای توسعه روابط و همکاری با دولت دوست لبنان در تمامی زمینه های بهداشت و درمانی ابراز امیدواری کرد.
وزیر امورخارجه لبنان نیز گفت بار دیگر تشکر و قدردانی خود را از جممهوری اسلامی و ملت دوست ایران به خاطر این کمک بسیار مهم را اعلام کرد و افزود:این کمک ها نشانه دوستی و همکاری موجود میان دو ملت ایران و لبنان است.
میشل بخار وزیر خدمات عمومی و حمل و نقل نیز خطاب به ایرانی ها افزود: هدیه شما بیانگر احساس محبت، برادری و یک اقدام والای انسانی است و برای جمهوری اسلامی ایران آرزوی پیشرفت و شکوفایی دارم.
شامگاه دوشنبه هواپیمای ایرانی حامل کمک های پزشکی وارد فرودگاه بین المللی بیروت شد که شامل ۱۵ دستگاه تنفس مصنوعی، ۵۰۰۰ کیت تشخیصی، ۴۰۰۰ ماسک ان ۹۵، ۲۰۰۰ دستکش، ۲۰۰۰ بسته ماسک معمولی، یک تن مواد ضدعفونی کننده و دیگر تجهیزات پزشکی بوده است.
براساس تازه ترین گزارش وزارت بهداشت لبنان، تاکنون ۷۴۰ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۲۵ نفر جان خود را از دست دادند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی