صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

آلمان ممنوعیت صادرات سلاح به عربستان را تمدید کرد

کد خبر 71900 1399-09-21 16:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دولت آلمان ممنوعیت صادرات تسلیحات نظامی به عربستان را تا پایان سال ۲۰۲۱ تمدید و محدودیت‌های مربوط به این تصمیم را تشدید کرد.
آلمان ممنوعیت صادرات سلاح به عربستان را تمدید کرد


دولت آلمان تحریم صادرات اسلحه به عربستان را به مدت یک سال تا پایان سال 2021 تمدید و این تحریم را تشدید کرد.
سخنگوی دولت آلمان اعلام کرد که صدور مجوز برای صادرات اسلحه به عربستان در سال آینده متوقف می شود.
با این وجود در چنین تصمیماتی، شرکت های آلمانی باید پافشاری کنند تا کالاهای نهایی مونتاژ شده به عربستان سعودی یا امارات تحویل داده نشود.
تحریم تسلیحاتی عربستان که از سال 2018 اجرایی شد ، چندین بار تمدید شده است که آخرین بار از ماه مارس تا پایان سال جاری بود.
آلمان تحت فرمان« آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، رویکردی مستمر برای کاهش میزان صادرات اسلحه به عربستان به دلیل نقض حقوق بشر و جنگ ائتلاف متجاوز عربی در یمن در پیش گرفت.
عربستان و امارات متحده عربی از مارس 2015 در قالب ائتلافی با کمک آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های خود جامه عمل بپوشانند.
به گفته کارشناسان، توقیف فروش تسلیحات آلمان به عربستان نشانگر تنگ تر شدن حلقه انزوای رژیم سعودی در ابعاد جهانی است. این رژیم اکنون از سوی نزدیک ترین و مهم ترین شرکای استراتژیک تحریم می شود که از نتایج جدی جنگ یمن است.
هزینه های این انزوای سیاسی، اقتصادی و تسلیحاتی برای سعودی ها چندین برابر آسیب ها و شکست هایی است که مستقیما در تجاوز نظامی به یمن، متحمل شده اند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی