صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بازار و تجارت

برای خرید طلا و سکه تقاضایی نداریم حباب ۱.۲ میلیونی قیمت سکه

کد خبر 71916 1399-09-21 17:04
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
طبق اعلام دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، پس از تعطیلات دو هفته‌ای، برخلاف اینکه همه تصور می‌کردند تقاضا برای خرید سکه و مصنوعات طلا افزایش یابد، روند تقاضا نزولی بود.
برای خرید طلا و سکه تقاضایی نداریم حباب ۱.۲ میلیونی قیمت سکه


نادر بذرافشان در تشریح وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا با از سرگیری فعالیت ها، پس از دو هفته تعطیلی به جهت کنترل شیوع کروناویروس، اظهار کرد: طی دو هفته ای که اصناف از جمله واحدهای ما نیز تعطیل بودند، در مجموع ۴۵ دلار افزایش قیمت اونس جهانی ایجاد شد. در یک هفته اخیر نیز قیمت هر اونس طلای جهانی، پنج دلار افزلیش پیدا کرد؛ بنابراین نسبت به سه هفته پیش، شاهد افزایش ۴۸ تا ۵۰ دلاری قیمت طلای جهانی بوده ایم.
دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: باتوجه نوسانات بازار ارز در کنار افزایش قیمت های جهانی، افزایش قیمت ها در بازار سکه و طلا را شاهد بودیم. به طور میانگین حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت برای هر قطعه سکه نسبت به پیش از تعطیلات ایجاد شده است. البته این افزایش قیمت سکه نسبت به یک هفته گذشته، حدود ۷۰۰ هزار تومان است.

وی خاطرنشان کرد: برخلاف اینکه تصورها براین بود که با از سرگیری فعالیت ها پس از تعطیلات کرونایی، تقاضا برای خرید سکه و مصنوعات طلا نسبت به بیش از تعطیلات افزایشی باشد، آنچنان تقاضایی در بازار سکه و طلا شکل نگرفت و در طول این هفته که بازار سکه و طلا آغاز به کار کرد، روند تقاضا نزولی بود؛ بنابراین تقاضا عاملی برای افزایش قیمت ها در بازار نبوده و روند صعودی قیمت ها تنها ناشی از افزایش قیمت طلای جهانی در کنار نوسانات نرخ ارز در داخل بوده است.
این عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با آخرین قیمت ها سکه و طلا در بازارهای داخلی، گفت: هر قطعه سکه تمام طرح جدید ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، سکه تمام طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، نیم سکه شش میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، ربع سکه چهار میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و سکه های یک گرمی نیز دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان قیمت دارند.
بذرافشان افزود: هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۱۵۲ هزار تومان و هر مثقال طلای ۱۷ عیار هم پنج میلیون تومان قیمت دارند. آخرین نرخ ثبت شده برای هر اونس جهانی ۱۸۳۸ دلار است.
به گفته وی، هر قطعه سکه نیز حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حباب دارد.
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


تیتر های خواندنی