صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

با ایران مشترکاَ از آمریکا بابت ترور فرماندهان مقاومت شکایت می‌کنیم

کد خبر 79340 1399-10-12 00:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سفیر عراق در تهران گفت: بغداد قصد دارد همراه با تهران از دولت آمریکا به دلیل ترور شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس شکایت کند.
با ایران مشترکاَ از آمریکا بابت ترور فرماندهان مقاومت شکایت می‌کنیم


«نصیر عبدالمحسن عبدالله» گفت که ایران و عراق به دنبال شکایت از آمریکا به دلیل ترور فرماندهان مقاومت هستند.
شبکه الفرات عراق پنجشنبه به نقل از این دیپلمات عراقی نوشت: «عراق و ایران در اقدامی مشترک یک دعوی حقوقی برای رسیدگی به جنایت آمریکا علیه فرماندهان پیروزی، شهیدان ابومهدی المهندس و قاسم سلیمانی آغاز خواهند کرد.»
سفیر عراق در تهران گفت: «بسیاری از زوار اربعین امام حسین (ع) تصاویر این دو شهید را که از دست دادن آن ها خسارت بزرگی نه تنها برای ما بلکه برای همه ملت های اسلامی است، با خود حمل می کردند».
او تأکید کرد که بغداد این شکایت قانونی و حقوقی درباره اقدام تروریستی آمریکا پیگیر خواهد شد به ویژه اینکه قاتل به جنایت خود اعتراف کرده است.
به گفته سفیر عراق در تهران، کمیسیون دوستی با ایران در پارلمان عراق مصوبه نمایندگان عراق درباره اخراج نیروهای آمریکایی از عراق را پیگیری می کند.
۱۵ دی ماه سال گذشته، دو روز بعد از اقدام تروریستی آمریکایی ها در به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس، جانشین رئیس الحشد الشعبی، پارلما عراق به طرح اخراج نیروهای آمریکا از عراق رأی مثبت داد و خواستار اجرای این مصوبه شد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی