صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

سفر به جزایری که ساحل شنی ندارد امکان راه رفتن روی آب در منطقه «ناز»!

کد خبر 79342 1399-10-12 00:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
هرمزگان استانی گرم و ساحلی در جنوب ایران است که ۱۴ جزیره‌ی بزرگ و کوچک دارد. یکی از منطقه‌های زیبای آن، جزایر «ناز» است که به عنوان عجایب هفتگانه قشم مشهور است.
سفر به جزایری که ساحل شنی ندارد امکان راه رفتن روی آب در منطقه «ناز»!


جزایر ناز در فاصله ۳۲ کیلومتری قشم به سمت جنوب قرار گرفته است. نکته جالب اینکه این جزایر، ساحل شنی ندارد؛ به این ترتیب که دو جزیره کوچک را شامل می شود و بومی های منطقه به آن دوکرده می گویند.
چطور به این منطقه شگفت انگیز برویم؟
برای رفتن به جزیره ناز را های مختلفی وجود دارد، اما به دلیل فاصله کم آن با جزیره قشم، توصیه می شود بعد از بلوار آزادگان به سمت جنوب بروید و در انتهای بلوار وارده جاده دریا شوید؛ پس از ساحل طلایی در سمت راست پارکینگ ساحل ناز را می بینید.
بهترین ساعت رفتن به جزایر ناز
شاید باور کردن آن کمی سخت باشد که در جنوب ایران و در حاشیه خلیج فارس منطقه ای وجود دارد که می توانید بر روی آب راه بروید. در این منطقه هنگام جزر دریا به اندازه یک کیلومتر در دریا پیاده روی کنید و تا بلندی های جزایر ناز را بدون آن که خیس شوید، تماشا کنید.  همچنین چیزی که باعث جذابیت هرچه بیشتر این جزیره شده این است که هنگام جذر و مد آب دریا مسیر ناپدید می شود.
در طول شبانه روز ۲ بار می توانید به این جزایر بروید. یکی از این دوبار در تاریکی شب است. بنابراین فقط یکبار در طول روز فرصت را دارید که با پای پیاده به سمت آن حرکت کنید.
فاصله بین جزر و مد دریا حدود ۶ ساعت است که ۳ ساعت بعد از جزر می توانید بروید و یک ساعت بعد از مد برگردید. پس در کل ۴ ساعت وقت دارید که کنار ساحل باشید.
تفریحات جزایر ناز
یکی از زیبایی های جزایر ناز چشم انداز آن منطقه است. از روی صخره های جزایر ناز می توانید ساحل قشم، خلیج فارس، تنگه هرمز و جزیره لارک را از زاویه متفاوت ببینید و عکس برداری کنید. علاوه بر آن امکاناتی مانند شتر سواری، پالاگرایدر، جت اسکی، قایق سواری و غیره نیز وجود دارد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید