صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تولید و صنعت

وزیر صنعت: منکر گرانی نیستیم

کد خبر 79343 1399-10-12 00:06
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: فرصت‌های زیادی در کشور وجود دارد که باعث پیشرفت در تولیدات ملی می‌شود.
وزیر صنعت: منکر گرانی نیستیم


علیرضا رزم حسینی در بازدید از مجتمع فولاد مبارکه اظهار داشت: مردم اصفهان در تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افتخارات بسیاری آفریدند. امروز نیز اصفهان به عنوان قطب صنعتی کشور، افتخار ایران محسوب می شود.
وی افزود: یکی از توفیقات فولاد مبارکه، ثبات مدیریتی این مجموعه صنعتی بوده است. هر مجموعه ای که از این موهبت برخوردار بوده عملکرد موفق و شایسته ای از خود به یادگار گذاشته است. فولاد مبارکه اصفهان پیشگام در توسعه دانش، فناوری و صنعت در کشور است و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز از هیچ گونه اقدامی در جهت پیشبرد اهداف این مجموعه و دیگر بخش های صنعتی کشور دریغ نخواهد کرد. به همین جهت وزارت صمت بیش از 100هزار میلیارد تومان پروژه را در بازار بورس و سرمایه معرفی کرده است.
وزیر صنعت،معدن و تجارت با بیان اینکه نقدینگی کشور امروز به 30 میلیون و 400هزار میلیارد تومان رسیده است، گفت: پول ها و سرمایه های بی شماری در بازارهای غیرکارآمد در حال چرخش است. در این زمان وظیفه دولت و سیاست گذاران این است که این نقدینگی و سرگردانی مالی را به سمت برنامه ها و پروژه های تولیدی پیش ببرد. بر همین اساس پروژه هایی تعریف کرده ایم که سرمایه گذاری های حساب شده در این راه می تواند به پیشبرد اهدافمان کمک کند و پروژه های فولاد مبارکه نیز با سرمایه ای بالغ بر 1 میلیارد دلار در زمره این پروژه ها قرار دارد. سرمایه گذاری های برنامه ریزی شده در بخش صنعت، باعث رشد اقتصادی و کارآفرینی در کشور می شود.
وی ادامه داد: رفع بروکراسی اداری و حذف قوانین غیرمرتبط نیز از اولویت های جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت است که به تسهیل امور در تولیدات ملی کمک شایانی می کند. وقتی در کشوری ثروتمند و غنی زندگی می کنیم نباید سرمایه های کشور بیهوده مصرف شود و مردم در فقر و بی کاری زندگی کنند. مدیران و مسئولان موظفند سرمایه را به راه های درست هدایت کنند.
رزم حسینی اضافه کرد: در کشور آمریکا رئیس جمهوری بی عقل بر مسند قدرت می نشیند و نظم و قوانین جهانی را به هم می ریزد و تحریم های ظالمانه ای را بر ملت ایران وارد می کند، اما تا زمانی که همگی یکدل باشیم و به کمک یکدیگر بشتابیم، جمهوری اسلامی پابرجا می ماند و مسیر پیشرفت را طی می کند. امروز در بازار محصولات به وفور یافت می شوند هرچند که ما منکر گرانی نیستیم.
بیشتر بخوانیدوزیر صنعت: همه محصولات تولیدی فولاد در بورس کالا عرضه می شود / رشد 9 درصدی تولید فولاد در سال جاریتکمیل طرح های صنعتی استان اردبیل سرعت می گیردوضعیت اسفناک پرچم دار صنعت نساجی کشور / تخریب کارخانجات نساجی گیلان با بی تدبیری و ناکارآمدی مدیران + تصاویروی با بیان اینکه طبق آمار منابع بانکی، 980هزار میلیارد تومان تنها به 10 درصد جامعه اختصاص یافته گفت: مدیران تولیدگر، پرتوان و علاقمند به این مرز بوم باید حضوری پررنگ تر در بازار تولیدات ملی داشته باشند. یک کشور با کارخانه ها و شرکت های آن ساخته و شناخته می شود و بدون آن عملا امکان کشورداری وجود ندارد. سیاست گذاران باید برنامه هایی در جهت توزیع متوازن سرمایه داشته باشند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: سیاست های کشور باید به گونه ای باشد که هیچ بیکاری در هیچ کدام از روستاها و شهرهای ایران وجود نداشته باشد و این اتفاق غیرممکن نیست. با پیشرفت صنعت در جای جای ایران دیگر شاهد مهاجرت از روستاها به شهرها نیستیم و حاشیه نشینی نیز به شدت کاهش می یابد. متاسفانه امروز بیش از 25میلیون نفر در حاشیه شهر زندگی می کنند.
وی بیان کرد: ایران فرصت های طلایی برای پیشرفت دارد که با حضور مدیران دلسوز و پرتوان صنعتی باید از این فرصت ها به بهترین شکل استفاده کرد. با حضور این مدیران دیگر بی کاری معنایی ندارد. امروزه در کشور روستاها و شهرهایی وجود دارند که با وجود گسترش ارتباطات، بی کاری به میزان نگران کننده ای در آن مناطق وجود دارند که امیدواریم شاهد چنین مواردی در کشور نباشیم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تولید و صنعت