صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

بعید است ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ دوباره رئیس‌جمهور آمریکا شود ترامپ چاره‌ای جز کنار رفتن از دولت ندارد

کد خبر 79383 1399-10-12 11:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: دونالد ترامپ به احتمال زیاد بعد از خروج از کاخ‌ سفید به فکر انتخابات ۲۰۲۴ خواهد بود که دوباره ریاست دولت فدرال ایالات متحده را عهده دار شود. اتفاقی که البته بعید است تکرار شود.
بعید است ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ دوباره رئیس‌جمهور آمریکا شود  ترامپ چاره‌ای جز کنار رفتن از دولت ندارد


با وجود گذشت ۷ هفته از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، دونالد ترامپ همچنان در تلاش است تا وقوع تقلب در این انتخابات را ثابت کند. موضوعی که البته خوش بین ترین اطرافیان رئیس جمهور کنونی آمریکا هم می دانند بعید است، عملی شود.
امیرعلی ابوالفتح، کارشناس مسائل بین الملل در این باره اظهار داشت: دونالد ترامپ با اینکه در روزهای منتهی به انتخابات ۲۰۲۰ باخت را حس کرده بود، هنوز هم با این مساله کنار نیامده است. او تا به حال دو بار طرفدارانش را به خیابان کشیده هر چند هر بار تجمع اعتراضی آنان بی نتیجه مانده است. ترامپ البته این روزها هم در چند توییت طرفدارانش را به تجمع در روز ۶ ژانویه دعوت کرده است که البته این موضوع هم هیچ نتیجه ای نخواهد داشت.
این استاد دانشگاه در ادامه سخنانش گفت: دونالد ترامپ چهره ای است که کارهای عجیب از او به طور دائم سر می زند و به همین دلیل تحرکاتی که به خاطر شکست در این مدت انجام داده است، موجب تعجب هیچ کس نشد. به هر حال او در سال ۲۰۱۶ به طور غیرمنتظره ای به کاخ سفید راه یافت  و به همین دلیل نمی تواند به راحتی از قدرت دل بکند.
او همچنین تصریح کرد: اما آنچه به وقوع پیوسته، چیزی جز این نیست که آمریکا خودش را برای پساترامپ آماده می کند و ترامپ چاره ای جز کنار رفتن از دولت ندارد. آن هم در حالی که رفتن ترامپ و آمدن بایدن در نظر نظام بین الملل رخدادی مثبت برای رابطه آمریکا و کشورهای جهان است. این ذهنیت البته دلیلی جز تصمیم های غیرمنطقی و رادیکال ترامپ از سال ۲۰۱۶ تا الان ندارد.
امیرعلی ابوالفتح در پایان گفت: دونالد ترامپ به احتمال زیاد بعد از خروج از کاخ سفید به فکر انتخابات ۲۰۲۴ خواهد بود که دوباره ریاست دولت فدرال ایالات متحده را عهده دار شود. اتفاقی که البته بعید است تکرار شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »از پرونده ها بخوانید
» ترامپ: من نبودم، ۱۰۰ میلیون تن از کرونا می‌مردند
» ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ در آمریکا می‌شود
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی