صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

دغدغه اصلی ما «ذرات معلق» است نه دی اکسید گوگرد

کد خبر 79384 1399-10-12 11:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با تأکید بر اینکه دی اکسید گوگرد به تنهایی به عنوان دغدغه در کیفیت هوای تهران قلمداد نمی‌شود، افزود: باید برای ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون چاره اندیشی کنیم.
دغدغه اصلی ما «ذرات معلق» است نه دی اکسید گوگرد


محمد رستگاری در تشریح روند افزایش دی اکسید گوگرد در هوای تهران گفت: افزایش الودگی هوا تابع دو موضوع شرایط جوی و انتشار الاینده ها از منابع مختلف است. در حقیقت هنگامی که پایداری داشته باشیم تمام پارامترها افزایش پیدا می کنند اما شدت این افزایش بستگی به حجم آلاینده ها دارد.
وی افزود: در حال حاضر بر اساس شاخص هایی که جهانی هستند برای حفظ سلامت شاخص 0تا50 پاک و 50 تا 100 را قابل قبول اعلام می کنند؛ دی اکسید گوگرد در هوای بالا رفته اما جز سه روز که چند ایستگاه موردی از 100 عبور کردن در بقیه روزها در رنج 50 تا 60 قرار داشته است لذا در حال حاضر دی اکسید گوگرد دغدغه جدی نیست و مشکل اصلی بحث ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون هستند.
رستگاری درخصوص ارتباط فعالیت صنایع و افزایش دی اکسید گوگرد نیز گفت: واحدهای عمده مصرف کننده سوخت فسیلی در تهران همچون سیمان تهران تعطیل هستند و نیروگاه بعثت نیز گاز استفاده می کنند لذا به نظر می رسد افزایش دی اکسید گوگرد ناشی از افزایش تجمعی روزهای گذشته هستند که به این الایندگی اضافه شده است.
وی تأکید کرد: بی تردید اگر صنایع و منابع انتشار ان در تهران تعطیل نمی شدند اعداد برای دی اکسید گوگرد بسیار بالاتر می رفت، فعلا مشکل ما ذرات معلق با قطر متر از 2.5 میکرون است برهمین اساس هرچند که باید دی اکسید گوگرد مورد توجه قرار گیرد اما دغدغه اصلی ما نیست و در طول سال دی اکسید گوگرد اکثرا در شرایط پاک است. امروز باید برای ذرات معلق چاره اندیشی کنیم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی