صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تشدید تدابیر امنیتی در منطقه «سبز» بغداد

کد خبر 79389 1399-10-12 11:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
منابع خبری عراقی از تشدید تدابیر امنیتی در منطقه «سبز» در مرکز بغداد خبر دادند.
تشدید تدابیر امنیتی در منطقه «سبز» بغداد


شماری از نیروهای ویژه و دستگاه مبارزه با تروریسم برای مقابله با وقوع هرگونه حمله احتمالی به طور گسترده در ورودی های منطقه «سبز» مستقر شده اند.
به گفته منابع امنیتی عراقی، استقرار گسترده نیروهای امنیتی در اطراف منطقه سبز که شماری از دفاتر سازمان ها و نهادهای بین المللی و سفارت آمریکا و تعدادی از ساختمان های حکومتی مهم عراق در آنجا واقع است، برای جلوگیری از هرگونه حمله احتمالی به مراکز دیپلماتیک و شهروندان عراقی صورت گرفته است.
این تدابیر از روز پنجشنبه آغاز و از شب گذشته درسایه جشن سال نوی میلادی با استقرار نیروها و خودروهای نظامی در اطراف منطقه سبز تشدید شد.
 سفارت آمریکا در بغداد پنج روز پیش در اقدامی نمایشی از واگذاری ۳۰ خودروی زرهی به ارتش عراق برای کمک به تامین منطقه سبز بغداد خبر داد.
سرلشکر «تحسین الخفاجی» سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق ششم دی ماه گفت که وضعیت در بغداد امن است و نیروهای امنیتی استقرار خود را تقویت کرده اند.
او افزود که هیچ تهدیدی علیه اهداف حیاتی یا مراکز دیپلماتیک در بغداد وجود ندارد.
منطقه «سبز» در مرکز بغداد که تعدادی از دفاتر و سازمان ها و آژانس های کشورهای خارجی و سفارت آمریکا و همچنین برخی ساختمان های مهم حکومتی عراق در آنجا قرار دارد، به تازگی شاهد حمله ای راکتی بود و شلیک این راکت ها و واکنش سامانه های موشکی سفارت آمریکا به آن، مردم را نگران و هراسان کرد.
گروهی از مسئولان، سیاستمداران و سران احزاب و گروههای مقاومت عراقی حمله به مراکز دیپلماتیک را محکوم و چنین اقداماتی در این برهه زمانی را حرکت مشکوک با هدف فتنه انگیزی و برهم زدن اوضاع عراق توصیف کرده اند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید