صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

یک نماینده: دولت پنجشنبه‌ها را رسماً تعطیل کند

کد خبر 79419 1399-10-12 14:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس فراکسیون گردشگری مجلس گفت: نگاه مسئولان به گردشگری به عنوان یک منبع درآمدزایی باشد و دولت با تعطیلی پنجشنبه‌ها زمینه سفر‌های ایمن را برای مردم فراهم کند.
یک نماینده: دولت پنجشنبه‌ها را رسماً تعطیل کند


محمدرضا دشتی در نشست هم اندیشی معرفی یزد به عنوان پایلوت مقصد ایمن گردشگری کشور افزود : از روز نخست مطرح شد که مشخص نیست تا چه زمانی واکسن کرونا جواب دهد و بتوانیم این بیماری را مهار کنیم و تاکنون هم صنعت گردشگری در ایران و دیگر کشور های جهان آسیب فراوانی دیده است.
وی تصریح کرد: باید تدابیر لازم را انجام دهیم که این صنعت را در کنار رعایت دستورالعمل ها حفظ کنیم و تا جایی که امکان پذیر است زمینه حضور گردشگران در اماکن گردشگری را داشته باشیم.
رئیس فراکسیون گردشگری مجلس تصریح کرد: بر اساس آمار های ارائه شده ما تاکنون هیچگونه آماری در ارتباط با شیوع کرونا در هتل های استان یزد نداشتیم و این آمار بسیار خوب است.
دشتی تصریح کرد: اینکه بگوییم در مراکز گردشگری و اقامتی کرونا هست این صنعت را تعطیل کنیم اشتباه است و به فرض اینکه ما در شرایط قرمز هستیم، با توجه به دستور العمل های تدوین شده و ایجاد زیرساخت های لازم در حوزه ردگیری بیماران کرونایی، باید این صنعت را تداوم ببخشیم.
وی از دولت خواست که با تعطیلی پنجشنبه ها زمینه سفر ایمن را برای مردم فراهم کند تا مشکلات روحی ایجاد شده برای مردم که ناشی از قرنطینه طولانی مدت بوده برطرف شود.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای نوبخت سه عرصه نفت، مالیات و فروش اوراق را در مجلس به عنوان درآمد های کشور در نظر گرفته گفت: در نشست کمیسیون به آقای نوبخت اعلام کردم که ای کاش گردشگری را هم به عنوان درآمد کشور مدنظر قرار می دادید.
دشتی با بیان اینکه گردشگری باید به عنوان یکی از افق های درآمدی کشور به حساب آید گفت: چرا نباید در حوزه درآمد های عمومی کشور بحث گردشگری را به صورت ویژه مدنظر قرار دهیم و از آن استفاده کنیم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید