صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

حاج قاسم گفت آقای مسئول برود ردیف آخر بنشیند!

کد خبر 79448 1399-10-12 17:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
ریحانه ملکشاهی فرزند شهید اکبر ملکشاهی از شهدای مدافع حرم سوریه همان دخترک دوست‌داشتنی بود که به خاطر قد و قامت کوچکش خودش را به ردیف اول رسانده بود تا فرمانده پدر شهیدش را از فاصله نزدیک ببیند.
حاج قاسم گفت آقای مسئول برود ردیف آخر بنشیند!


یکی از بارزترین شاخصه های اخلاقی شهید سلیمانی توجه ویژه به خانواده های شهدا به خصوص فرزندان شهدا بود. این را می شود در جای جای زندگی او یافت.
 در یکی از فیلم های زیبا و به یادماندنی که از دیدار های رسمی و عمومی حاج قاسم بر جای مانده است، حاج قاسم در میان سخنرانی اش در یک مراسم رسمی ناگهان توجهش به فردی جلب می شود که می خواهد فرزند شهید را از ردیف اول جایگاه بلند کند که با تذکر سردار سلیمانی مواجه می شود.
ریحانه ملکشاهی فرزند شهید اکبر ملکشاهی از شهدای مدافع حرم سوریه همان دخترک دوست داشتنی بود که به خاطر قد و قامت کوچکش خودش را به ردیف اول رسانده بود تا فرمانده پدر شهیدش را از فاصله نزدیک ببیند.
شرح ماجرا را از زبان زهرا دلیلی، همسر شهیداکبر ملکشاهی که در ۲۸ آذرماه ۱۳۹۴ در سوریه به شهادت رسیده است، می خوانیم: «آن دیدار در یکی از هتل های تهران بود که تمامی همسران و خانواده شهدای مدافع حرم از کل ایران جمع شده بودند. ما روز اول با رهبری دیدار داشتیم و روز دوم قرار بود در مراسمی حاج قاسم برای خانواده شهدا سخنرانی کنند. مراسم با حضور حاج قاسم شروع شد. دخترم ریحانه برای اینکه بتواند حاج قاسم را از نزدیک زیارت کند هر طور بود خودش را به صندلی های ردیف اول رسانده و روی یکی از صندلی ها نشسته بود که در میان سخنرانی حاج قاسم، گویا یکی می خواست ریحانه را از جایش بلند کند تا یکی از مسئولان بنشیند.
حاج قاسم تا این صحنه را دید صحبت هایش را ناتمام گذاشت و خطاب به آن بنده خدا گفت برادر، بچه شهید را بلند نکن. مرتبه اول گویا ایشان متوجه تذکر حاج قاسم نمی شود و مجدد از دخترم می خواهد از روی صندلی بلند شود که حاج قاسم تکرار می کند با شما هستم، بچه شهید را از جایش بلند نکنید. این آقای مسئول برود آن ردیف آخر یک صندلی پیدا کند و بنشیند. چرا بچه شهید را بلند می کنید؟ آن ها هم اطاعت امر کردند و رفتند. حاج قاسم در هر شرایطی به فرزندان شهید توجه ویژه داشت. ایشان در آن شرایط با آن همه شلوغی و در میان سخنرانی نهیب زد که فرزند شهید را از جایش بلند نکن! این نگاه حاج قاسم برای ما و فرزندانمان بسیار اهمیت داشت.»
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی