صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

پیش‌بینی بورس فردا ۱۳ دی ۹۹ دلیل تقاضا برای سهم‌های کوچک چیست؟

کد خبر 79463 1399-10-12 19:09
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شاخص کل بازار سهام بعد صعود ۳۰۰ هزار واحدی در آذر ماه با وجود سیگنال‌های مثبت و افزایش نرخ‌های جهان ی، روند نزولی پیدا کرد و در جریان معاملات هفته گذشته به کانال ۱/۳ میلیون واحد بازگشت. دلیل این افت چیست؟
پیش‌بینی بورس فردا ۱۳ دی ۹۹  دلیل تقاضا برای سهم‌های کوچک چیست؟


در جریان معاملات دو هفته گذشته نمادهای شاخص ساز روند نزولی داشتند و همین امر باعث افت شاخص کل شد اما از طرفی شاخص هم وزن عملکرد بهتری نسبت به شاخص هم وزن داشت. اما چرا بورس به این وضع دچار شد؟
حمید اسدی، حقوق دان بازار سرمایه با اشاره در رابطه با دلایل روند نزولی سهم های بنیادین گفت: اولا در جریان معاملات نیمه اول امسال سهم های بنیادین رشد زیادی داشتند و این موضوع باعث توقف مقطعی رشد این سهم ها شد و طبیعتا بعد از این اتفاق گرایش سهامداران به سهم های کوچک بیشتر شد. دومین دلیل مربوط به راحت تر بودن بازارگردانی در نمادهای کوچک تر است به نوعی که نقدشوندگی در این نمادها را بالا برده است و همچنین سهامداران به سود بیشتر نمادهای کوچک پی برده اند و از طرفی سرمایه گذاری در نمادهای بزرگ بلندمدت است و همین امر نیز در سهامداران بازدارندگی ایجاد می کند.
این کارشناس در رابطه با اعتماد از دست رفته سهامداران گفت: بعد از عملکرد ضعیف صندوق های دولتی اعتماد مردم به سهم های دولتی از بین رفته است و این موضوع نیز باعث گرایش سهامداران به سهم های کوچک شده است. این در حالی است که دولت قرار است صندوق دارا سوم را در بازار سهام عرضه کند که با این وضعیت فکر نمی کنم استقبالی از این صندوق شود.
این کارشناس در رابطه با بورس فردا گفت: به نظر می رسد بورس فردا روندی متعادل دارد اما عرضه از تقاضا بیشتر است، همچنین احتمال نزولی بودن جزئی شاخص کل وجود دارد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه


تیتر های خواندنی