صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تصمیم ۱۱ سناتور جمهوری‌خواه برای رد پیروزی بایدن در نشست سنا

کد خبر 79910 1399-10-14 00:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
11 سناتور جمهوری‌خواه کنگره از تصمیم خود برای اعتراض به تایید پیروزی «جو بایدن» در نشست روز چهارشنبه سنا به ریاست معاون رئیس جمهور آمریکا خبر دادند.
تصمیم ۱۱ سناتور جمهوری‌خواه برای رد پیروزی بایدن در نشست سنا


این سناتورها خبر دادند که قصد دارند روز چهارشنبه در مراسم تایید آرای الکترال کالج ها، تایید پیروزی«جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا را رد کنند.
این سناتورها عبارتند از: تد کروز، ران جانسون، جیمز لانکفورد، استیو دینز، جان کندی، مارشا بلک برن، مایک بران، سینتیا لومیس، راجر مارشال، بیل هاگرتی و تامی تابرویل.
این اقدام سناتورهای جمهوری خواه سبب خواهد شد تا در نشست روز چهارشنبه کنگره دست کم برای دو ساعت برای بررسی اعتراض این سناتورها به آرای ایالت های کلیدی پرداخته شود.
از سوی دیگر، ستاد انتخاباتی ترامپ از طرفداران خود خواسته تا با تماس با سناتورهای جمهوری خواه، به آنها فشار آورده تا به نتایج انتخابات در ایالت های کلیدی در نشست روز ۶ ژانویه (۱۷ دی) اعتراض کنند.
قرار است روز ششم ژانویه نشست مجلس سنا به ریاست «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا برگزار شود و طی آن آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) درباره پیروز انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا شمارش شود.
پیش از این مجمع گزینندگان آمریکا در سراسر آمریکا جلسات رای گیری خود درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را برگزار کرد و قرار است شمارش این آرا در کنگره نهایی شود.
طبق گزارش رسانه های آمریکایی، نتایج آرای مجمع گزینندگان نشان داد که جو بایدن توانست ۳۰۶ رای کسب کند و با این احتساب، او رئیس جمهور منتخب و «کامالا هریس» معاون رئیس جمهور منتخب است.
حامیان دونالد ترامپ بعد از برگزاری جلسات رای گیری مجمع الکترال در سراسر آمریکا و انتشار خبرها درباره تایید پیروزی جو بایدن با ۳۰۶ رای الکترال، به حربه جدیدی برای ادامه ریاست جمهوری ترامپ روی آوردند.
حامیان رئیس جمهور آمریکا اعلام کردند که گزینندگان (الکتورها) حامی ترامپ در برخی از ایالت های کلیدی که در آنها «تقلب گسترده» شده است، باید به عنوان نماینده گزینندگان تعیین و آرا آنها حساب و در جلسه هفدهم دی ماه کنگره برای شمارش آرا حساب شود.
بنا بر گزارش هیل، اسناد شکایت ۱۲ عضو جمهوری خواه حامی ترامپ از مایک پنس نفر دوم دولت آمریکا نشان می دهد که آنها قبل از این شکایت از پنس خواستار کمک شدند اما او این درخواست را اجابت نکرد.
پیشتر برخی رسانه های آمریکایی گزارش دادند، به دنبال فشار شخص ترامپ به مایک پنس در خصوص جلسه شمارش آرای الکترال در کنگره، معاون رئیس جمهور آمریکا به او گفته بود که نقش او در این جلسه تشریفاتی و آیین نامه ای است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی