صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

می گویند مذاکره اشکالی ندارد فقط اصلاح طلبان مذاکره نکنند

کد خبر 79955 1399-10-14 10:02
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
یک چهره سیاسی اصلاح طلب گفت: یکی گفته بود مذاکره اشکالی ندارد فقط اصلاح طلبان مذاکره نکنند. کشور که دست شما بود در زمان مذاکره شما 6 قطعنامه بر علیه ایران تصویب شد.
می گویند مذاکره اشکالی ندارد فقط اصلاح طلبان مذاکره نکنند


«محمدرضا خباز» در رابطه با اتهام زنی های اخیر برخی تندروها به اصلاح طلبان به خصوص در زمینه مذاکرات  گفت: من چندی پیش با خودم فکر می کردم چگونه انسانی که اعتقاد به خدا دارد، از قیامت می ترسد و عقیده دارد هر حرفی که از دهان در می آید بنا به فرموده قران آن را می نویسند، این طور اتهام زنی می کند که به هیچ وجه من الوجوه واقعیت ندارد. از آنجاییکه اصلاح طلبان دفاع و شکایت نمی کنند دهان این ها بیشتر باز می شود تا اینکه دیدم یکی از علما به یک روایت جعلی و واحد اتکا کرده و در کتاب خود نوشته است که اگر کسی در دین بدعت گذاشت، شما می توانید به او اتهام بزنید و اتهام مالی و اتهام جاسوسی و یکی پا را فراتر گذاشته و گفته بود حتی اتهام جنسی هم می توان زد تا از چشم مردم بیافتد. 
این فعال اصلاح طلب تاکید کرد: چرا یک عالم به یک خبر واحد توجه و آن را بیان می کند که امروز دستاویز مخالفین اصلاحات شده است. من احساس کردم که این ها پشتوانه ای برای خود پیدا کرده اند. اینها می گویند اصلاح طلبان قصد بدعت در دین را دارند در حالیکه قصد اصلاح طلبی اصلاح امور مملکت است. قصد اصلاح طلبان رسیدگی بهتر به حقوق مردم و دفاع از مردم است و برای آن هزینه های سنگینی در چهل سال داده اند.
خباز یادآور شد: یکی از آقایان اتهام می زد و می گفت برای این ها از اسرائیل و آمریکا چمدان های دلار می آید. مگر مملکت اینقدر بی حساب و کتاب است که وزارت اطلاعات، سپاه و اینهمه نیرو از این موضوع بی خبر هستند. شما چطور چنین ادعایی می کنید و چگونه می شود شب اول قبر به این اتهامات پاسخ داد. در این بین عده ای ناآگاه خود را اصولگرا می دانند ولی بدانند اصول اولیه، راست گویی است. دوم مبارزه با ریاکاری است. افراد ریاکار دروغگو چون حرفی برای گفتن ندارند شروع می کنند به اهانت به اصلاح طلبان و بیان حرفهای بی اساس. من زمینه این دروغ پردازی ها و دروغ گویی ها را همان روایت جعلی و واحدی می دانم که آن آقا در کتابش نوشته بود.
او اضافه کرد: آقایی در اصفهان گفته بود فقط اتهامات جنسی نزنید بقیه اتهامات اشکالی ندارد. نتیجه این می شود که به اسم اسلام، دین و مقدسات برای اینکه رقیب خود را از صحنه خارج کنند به یک روایت جعلی و واحد رجوع می کنند. عرض من این است که هر چه به انتخابات نزدیک تر می شویم متاسفانه حرف های آدم های بی تقوا بیشتر می شود. از یک طرف رهبری می گویند حتی اگر شده یک روز زودتر باید تحریم ها را بشکنیم. از طرف دیگر آمریکا اعلام کرده است من حاضرم به پنج به به اضافه یک برگردم و این ها می دانند در این صورت، آرامشی در کشور بوجود می آید و دلار و ارز اینچنین رشد نمی کند و سودجویان زمینه پر کردن جیب خود را از دست می دهند و از این رو به توهین و اتهام زنی دست می زنند تا مذاکره، به دست دولت روحانی نیفتد.
خباز تاکید کرد: یکی گفته بود مذاکره اشکالی ندارد فقط اصلاح طلبان مذاکره نکنند. کشور که دست شما بود در زمان مذاکره شما شش قطعنامه بر علیه ایران تصویب شد این آقایان گمان می کنند مردم ایران به آلزایمر مبتلا شده اند. تحریم ها شرایط بدی را برای مردم بوجود آورده است. این افراد تعصب ایرانی بودن خود را از دست داده اند و نمی فهمند چقدر به طبقات محروم جامعه سخت می گذرد. وقتی ترامپ رای نیاورد این طیف زانوی غم به بغل گرفتند چون می دانستند، نفر بعدی ادامه دهنده راه ترامپ نخواهد بود. هر چه به انتخابات نزدیک تر شویم از این حرف های بی اهمیت بیشتر زده خواهد شد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی