صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای انتخابات ۱۴۰۰ آماده می‌شود

کد خبر 79967 1399-10-14 10:31
زمان تقریبی مطالعه 5دقیقه
نایب رئیس شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه با دقت و جدیت برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ آماده می‌شویم، گفت: کار را بر اساس تجربیات برای انتخاب نمایندگان مجلس یازدهم شکل گرفته بود، دنبال می‌کنیم.
شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای انتخابات ۱۴۰۰ آماده می‌شود


مهدی چمران با اشاره به آخرین اقدامات شورای ائتلاف جریان اصولگرایی اظهار داشت: شورای ائتلاف اصولگرایی فعال شده است و برنامه های خود برای شرکت در انتخابات ١٤٠٠ را با دقت و جدیت دنبال می کند. تعدادی از دفاتر استانی، مجامع استانی خود را برگزار کرده اند و بعد مجامع شهرستانی شان را برگزار می کنند تا اسامی نیروهای مورد نظر خود را برای انتخابات شوراها سریعتر اعلام کنند.   چمران با بیان اینکه اصراری نداریم کارهای انتخاباتی در دست انجام را اعلام خبری کنیم، گفت: آمادگی و انجام فعالیت های مربوط به انتخابات هم بخشی از کار تشکیلاتی است. 
وی افزود: کار را با سرعت، دقت، برنامه ریزی و بر اساس تجربیات جمنا و شورای ائتلافی که برای انتخاب نمایندگان مجلس یازدهم  شکل گرفته بود،دنبال می کنیم. تعویض نام هم نداریم. 
نایب رئیس شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب تصریح کرد: از همه احزاب دعوت کردیم تا در شورای ائتلاف حاضر شوند، همه آن هایی که در شورای ائتلاف قبلی برای انتخابات مجلس بوده اند و چه احزاب اصولگرایی که در این ائتلاف حضور نداشتند تا بیایند و کار موازی که نتیجه مثبتی هم نخواهد داشت، شکل نگیرد. 
در مورد رئیس جمهور آینده علم غیب نداریم!
حجت الاسلام و المسلمین «محمدتقی رهبر»، عضو جامعه روحانیت مبارز، درباره برنامه های انتخاباتی اصولگرایان برای 1400 گفت: طبیعتا جامعه روحانیت نسبت به یک امر مهم سیاسی کشور که انتخاب ریاست جمهوری یکی از آنهاست، نمی تواند بی تفاوت باشد از این رو باید بهترین ها را انتخاب کند.
همچنین برنا نوشت، او با اشاره به ویژگی هایی که یک کاندیدا ریاست جمهوری باید داشته باشد، افزود: فردی که به عنوان رئیس جمهور انتخاب می شود باید شایستگی مدیریت داشته باشد، سابقه کار پسندیده و مطلوب داشته باشد، ولایتمدار باشد و به معنای واقعی مردمی باشد. به هر حال کلیاتی درباره مشخصات رئیس جمهور در قانون اساسی آمده است. 
این عضو جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه جامعه روحانیت مبارز به این گونه مسائل بی تفاوت نیست، ادامه داد: جلساتی در این باره تشکیل شده البته به دلیل بیماری کرونا، بنده از تصمیمات جدید اعضا خبری ندارم اما یقینا جامعه روحانیت مبارز بی تفاوت نخواهد بود. همچنین در این باره که گزینه های احتمالی چه کسانی هستند، اظهارنظر نمی کنم تا ببینیم چه می شود. 
رهبر در پاسخ به این سوال که ویژگی شاخصی که رئیس جمهور آینده باید داشته باشد تا بتواند مشکلات کشور را حل کند چیست؟ تصریح کرد: نوع مدیریت کشور بسیار مهم است همچنین به فکر توده مردم و اقشار عامه بودن از مهمترین شاخصه های یک رئیس جمهور است. حضرت علی(ع) همه چیز را در این باره برای ما روشن کرده است در نهج البلاغه به نامه مشهور مالک اشتر اشاره شده است امیرالمومنین فرموده اند: «کسی را انتخاب کن که به فکر ایتام و مستضعفان باشد.» همچنین ایشان خطاب به مالک اشتر فرموده اند که اطرافیانت را از خود دور کن تا مردم به سمتت بیایند و آزادنه با تو سخن بگویند.» 

او اضافه کرد: بنابراین پرسش این است که کدام مسئولی را داریم که به این دستور حضرت علی عمل کرده باشد. به عنوان مثال بسیاری از مردم برای دیدار با یک مسئول باید از چند سیم خاردار عبور کنند حال آیا بتوانند او را ببینند یا نبینند! امیرالمومنین روش سیاسی و سیاست را به ما نشان داده است ما هم مدعی هستیم و قانون هم گفته است. 
این چهره سیاسی اصولگرا با بیان اینکه رهبری همواره به مسئولان درباره مردم و نظام  توصیه می کنند، عنوان کرد: باید حافظ خون های ریخته شده به پای درخت انقلاب باشیم نباید به خط و خط بازی بیفتیم بلکه باید شایستگی ها را ببینیم. باید از حصار خط و خط گرایی خارج شویم چراکه خط ما خط اسلام، انقلاب و ولایت فقیه است بنابراین لازم است، آن فردی که شایستگی دارد وارد میدان شود و در جایگاه رییس جمهور قرار گیرد و عملا  شایستگی اش را نشان دهد نه اینکه صرفا، حرف بزند چراکه زبان عمل از هر زبانی رساتر است.
این عضو جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این سوال که مردم چگونه می توانند به شعارها و سخنان کاندیداها اعتماد کنند و تشخیص دهند که پوپولیستی نیست، اظهار کرد: به هر حال ما درباره آینده افراد، علم غیب نداریم اما سابقه کار مدیریتی کاندیداها در یک پُست و جایگاهی می تواند تا حدودی کمک کننده باشد چراکه به هر حال این سوابق محفوظ بوده و روبروی چشم مردم قرار دارد در عین حال پرونده های این افراد، موجود است.
 محمد تقی رهبر بیان کرد: بنابراین آن وعده های شعاری و پوپولیستی باید قابل عمل و قابل پذیرش باشد. درباره  وعده هایی که نمی توان به آنها عمل کرد باید صادقانه سخن گفت بنابراین شعار قابل قبول نیست بلکه کاندیداها باید بگویند که در حد امکانات و داشته ها، تلاشمان را می کنیم که به اقشار محروم بیشتر توجه شود. معمولا هر کسی می گوید می خواهم خدمت کنم و هیچ گاه نمی گوید می خواهم خیانت کنم. اما تجربه عملی گذشته افراد می تواند، شاهدی باشد بر اینکه توانمندی و توانایی چه میزان است نکته مهم اینکه نباید شعارهای غیرقابل عملی شدن سر داد بلکه آنچه وعده داده می شود، معقول، منطقی و قابلیت عملی شدن داشته باشد. ابتدا باید ببینیم چه کسانی به عنوان کاندیدا مطرح می شوند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی