صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

کدام استان چاق‌ترین دانش‌آموزان ایران را دارد؟

کد خبر 79976 1399-10-14 11:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گیلان گفت: گزارش‌های سامانه سناد حاکی از است که دانش‌آموزان گیلانی رتبه اول چاقی را در کشور دارند.
کدام استان چاق‌ترین دانش‌آموزان ایران را دارد؟


امیر سراجی درباره نتایج اجرای طرح ملی کوچ (کنترل وزن و چاقی)، اظهار کرد: امسال طرح ملی کوچ در کل کشور با استفاده از ظرفیت معلمان انجام و قد و وزن و شاخص توده بدنی دانش آموزان در سامانه ملی سناد ثبت شد.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه با اجرای طرح کوچ بیش از ۳۶۳ هزار دانش آموز معادل ۹۸ درصد غربالگری شدند، افزود: گزارش های ثبت شده در سامانه سناد حاکی از این بود که میانگین کشوری چاقی دانش آموزان ۱۰.۲۵ درصد است اما میانگین چاقی دانش آموزان گیلانی ۱۸.۹ درصد بود که متاسفانه رتبه اول را در کشور دارد.
وی ادامه داد: در میانگین کشوری اضافه وزن دانش آموزان ۱۹.۸۵ درصد و میانگین دانش آموزان گیلانی با ۲۳.۰۳ درصد رتبه سوم کشور است. شاخص وزن طبیعی نشان دهنده این است که ۶۳.۰۹ درصد دانش آموزان کشور وزن طبیعی دارند در حالی که میانگین وزن طبیعی دانش آموزان گیلان ۵۶.۰۲ درصد است و متاسفانه رتبه ۳۲ کشور را در وزن طبیعی دارند.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گیلان بیان کرد: میانگین شاخص لاغری دانش آموزان کشور ۴.۰۵ درصد است که دانش آموزان استان گیلان با ۲.۸۲ درصد رتبه ۲۹ کشور را در شاخص لاغری دارند. همچنین در شاخص لاغری شدید دانش آموزان میانگین کشور ۱.۹۵ درصد است که گیلان با ۱.۲۲ درصد رتبه ۳۱ کشور را دارد.
وی تصریح کرد: آمارها بیانگر این است که دانش آموزان گیلانی رتبه اول را در شاخص چاقی، رتبه سوم را در شاخص اضافه وزن دارند و در شاخص وزن طبیعی رتبه آخر کشور هستند، اما در شاخص لاغری و لاغری شدید مشکلی ندارند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی