صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

آقای رئیسی اجازه ندهید سلامت شهروندان به خطر بیفتد

کد خبر 79985 1399-10-14 11:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
عضو شورای شهر تهران از قوه مجریه و مقننه خواست تا با تشکیل جلسه فوری و اتخاذ تصمیم عاجل از مرگ و میرهای این روزهای تهران و سایر شهرها بر اثر آلودگی هوا بکاهند.
آقای رئیسی اجازه ندهید سلامت شهروندان به خطر بیفتد


مجید فراهانی در جریان دویست و شصت و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران ضمن تسلیت سالگرد شهادت سردار سلیمانی و طی تذکری در خصوص وضعیت آلودگی هوا تهران گفت: سالانه هزاران ایرانی بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند و تنها طی هفته گذشته شاخص آلودگی هوا تهران هر روزه در وضعیت قرمز و بالای ۱۴۰ بوده است.
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: در حال حاضر این شاخص بر روی عدد ۱۵۲ قرار گرفته است و امروز و فردا احتمال رسیدن آنها به بالای ۱۶۰ و شرایط بسیار خطرناک وجود دارد.
فراهانی تصریح کرد: در شرایط جدید همه آمارها نشان می دهد که سوخت مازوت در صنایع و نیروگاه های اطراف تهران از یک سو و گازوئیل در دیزل ها و کامیون های فرسوده جمعاً نزدیک به ۶۰ درصد حجم آلودگی هوا شهر و استان تهران است.
عضو شورای شهر تهران افزود: مازوت آلوده ترین سوخت فسیلی میان تقطیر از نظر دی اکسید گوگرد و ذرات معلق است و مقدار سولفور موجود در گازوئیل بنا به گفته رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست بیش از ۲۰ برابر مجاز و بالای ۱۰۰۰ است.
وی تاکید کرد: حال چگونه است که بنا به گفته رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون دادستان محترم بخشنامه کرده است که مانع مصرف مازوت در نیروگاه ها نشوید. از جناب آقای رئیسی؛ ریاست محترم قوه قضائیه درخواست می کنم با ورود به مسئله اجازه ندهند با حکم قاضی سلامت شهروندان به خطر بیفتد.
عضو شورای شهر تهران افزود: مدیریت کاهش آلودگی هوا امروز نیازمند جلسات اضطراری و فوری در سطح دولت و مجلس شورای اسلامی است.
فراهانی در پایان گفت: لذا به عنوان نماینده شریف مردم تهران در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ از این دو قوه مجریه و مقننه می خواهم با تشکیل جلسه فوری و اتخاذ تصمیم عاجل از مرگ و میرهای این روزهای تهران و سایر شهرها بر اثر آلودگی هوا بکاهند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی