صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بازار و تجارت

عرضه تخم مرغ بالاتر از شانه ای ۳۴ هزار تومان گرانفروشی است

کد خبر 79986 1399-10-14 11:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن با بیان اینکه تخم مرغ به وفور در میادین میوه و تره بار با نرخ مصوب توزیع می شود، گفت: عرضه هر شانه تخم مرغ با قیمت بالاتر از ٣۴ هزارتومان گرانفروشی است.
عرضه تخم مرغ بالاتر از شانه ای ۳۴ هزار تومان گرانفروشی است


ناصر نبی پور درباره افزایش قیمت تخم مرغ به شانه ای ٤٠ هزار تومان در بازار، گفت: قیمت تخم مرغ های شناسنامه دار در بازار بین ۴۰ تا ۴۲ هزار تومان در هر شانه است و براساس اعلام سازمان حمایت و تعزیرات حکومتی اگر قیمت تخم مرغی که شناسنامه ندارد بالاتر از ۳۴ هزار تومان در هر شانه باشد، گرانفروشی است.
وی با اشاره به وفور عرضه تخم مرغ در میادین میوه و تره بار، افزود: در استان تهران ١٠٠ درصد تخم مرغ تولیدی تحویل شرکت پشتیبانی امور دام و در میادین میوه و تره بار توزیع می شود ضمن اینکه در استان های دیگر نیز برای تهران سهمیه روزانه در نظر گرفته و وارد این استان می شود.
نبی پور مصرف روزانه تهران را بیش از ۴۰۰ تن اعلام و اضافه کرد: در حال حاضر تولید روزانه خود استان تهران بین ٢٠٠ تا ۲۵۰ تن تخم مرغ است و مرغداری های استان به دلیل عدم صرفه اقتصادی و افزایش هزینه های تولید و کاهش سود آوری با یک سوم ظرفیت کار می کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مردم به هر اندازه که تخم مرغ نیاز داشته باشند با نرخ مصوب در میادین توزیع می شود، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام و اتحادیه سراسری مرغداران میهن اقدام به توزیع تخم مرغ در میادین می کنند.
نبی پور با بیان اینکه تخم مرغ از مرغداران کیلویی ۱۴ هزارتومان درب مرغداری خریداری و در میادین به قیمت کیلویی ١٧ هزار تومان توزیع می شود، افزود: افزایش ٣ هزار تومانی قیمت در این فاصله غیرمنطقی است و ٣ هزار تومان در این بین، رقم زیادی است.
وی اضافه کرد: قیمت مصوب تخم مرغ از کیلویی ١٢ هزار تومان به ۱۴ هزار تومان افزایش یافته اما رقم مورد نظر تولیدکنندگان با احتساب ١٠ درصد سود ۱۵ هزار و ٧٣٣ تومان بود که با توجه به شرایط موجود، نرخ مورد نظر ستاد تنظیم بازار را پذیرفتند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


تیتر های خواندنی