صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

امیدواریم خرید و انتقال واکسن کرونا در هفته‌های آینده انجام شود

کد خبر 79995 1399-10-14 12:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس جمهوری گفت: دولت امیدوار است با اقدامات انجام گرفته در هفته‌های آینده با خرید واکسن و انتقال آن به داخل کشور، واکسیناسیون با اولویت کادر درمانی و سالمندان آغاز شود.
امیدواریم خرید و انتقال واکسن کرونا در هفته‌های آینده انجام شود


در جلسه روز یکشنبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی برگزار شد، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بانک مرکزی از فعالیت ها و اقدامات انجام گرفته در تامین منابع و خرید واکسن کرونا از تولیدکنندگان مختلف در خارج از کشور، گزارش هایی ارائه کردند.
رییس جمهور با تاکید بر لزوم تسریع در اقدامات و فعالیت های انجام گرفته در این زمینه تصریح کرد: بانک مرکزی، وزارت امور خارجه و سازمان برنامه و بودجه باید در کنار وزارت بهداشت که مسئول دقت های لازم کارشناسی است، به گونه ای برنامه ریزی کنند که خرید و انتقال واکسن به کشور سریع تر به سرانجام برسد.
روحانی در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به تجارب به دست آمده از خلال سه سال مقابله با جنگ تحمیلی اقتصادی گفت: دولت با تکیه بر تجارب به دست آمده از ایستادگی در برابر این جنگ تمام عیار و خنثی سازی تحریم های غیرانسانی، بودجه سال آینده کشور را با هدف توسعه اقتصادی و نیز حمایت موثر معیشتی از مردم، تنظیم کرده است.
رییس دولت دوازدهم اضافه کرد: وضعیت و شرایط اقتصادی کشور اقتضا می کند که با لحاظ تمامی الزامات، نیازها و داشته های کشور، افقی امیدوارکننده و آرامش زا در توسعه اقتصادی و معیشت و مردم باید اثرات مثبت آن را در زندگی خود احساس کنند. به همین دلیل باید از هر گونه تصمیمی که منجر به فشار مضاعف اقتصادی به معیشت مردم و اقتصاد کشور شود، پذیرفته نخواهد بود.
روحانی تاکید کرد: میزان درآمدهای مالیاتی و یا درآمدهای حاصل از صدور نفت و فراورده ها، در بودجه پیشنهادی بر مبنای پیش بینی روند اقتصادی کشور در سال آینده به صورت واقع بینانه و با تاکید بر توان اقتصادی و استیفای حقوق کشور تنظیم شده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »از پرونده ها بخوانید
» کلاهبرداری با تزریق آب مقطر به جای واکسن کرونا
» واردات واکسن کرونا از سوی هر نهاد یا شخصی باید تحت اشراف و نظارت وزارت بهداشت باشد
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی