صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / انرژی

وزیر نفت: مایل نیستیم مازوت مصرف شود، اما چاره‌ای نداریم اگر مصرف برق کم شود، مصرف مازوت هم کاهش می‌یابد

کد خبر 80002 1399-10-14 12:39
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
وزیر نفت گفت: مایل نیستیم مازوت مصرف شود، اما چاره‌ای نداریم، ولی گازوئیل در حداکثر ممکن تحویل داده می‌شود.
وزیر نفت: مایل نیستیم مازوت مصرف شود، اما چاره‌ای نداریم اگر مصرف برق کم شود، مصرف مازوت هم کاهش می‌یابد


بیژن نامدار زنگنه در نشست مشترک وزرای نیرو، نفت و کشور که به میزبانی وزارت کشور درباره مدیریت مصرف سوخت زمستانی کشور برگزار شد، افزود: یکی از علل افزایش مصرف گاز خانگی باز کردن پنجره ها با این تصور است که کرونا خارج می شود در صورتی که باید مردم هم دما را پایین بیاورند و هم از اتلاف انرژی خودداری کنند.
وی پس از شنیدن نظر استانداران که به صورت تصویری جلسه را دنبال می کردند، گفت: البته ما مشکلاتی داریم و نمی توانیم همه استان ها را در بحث مصرف مازوت مستثنی کنیم و در بحث سیمان قرار ما این بود که از زمستان مصرف مازوت داشته باشند و امروز در هیئت دولت مصوب می کنیم که قیمت نفت کوره معادل گاز مصرفی شان شود.
وزیر نفت افزود: در بحث نفتکش ها هم نگرانی ها حل شد و ما لاستیک فروشی و روغن فروشی نداریم و تلاش کرده ایم در بحث حمل بار به نیروگاه ها مشکلی نداشته باشیم.
زنگنه گفت: اگر مصرف برق کم شود مصرف مازوت هم کاهش می یابد و همه تجربه ها در بحث صرفه جویی مصرف گاز با اولویت برق هم اجرا شود.
وی بر رعایت هر چه بیشتر مصرف بهینه انرژی در ادارات هم تاکید کرد و افزود: ما به هیچ وجه مایل نیستیم که مازوت مصرف شود، اما چاره ای نداریم و گازوئیل در حداکثر ممکن تحویل می شود و بیش از این امکان ندارد.
وزیر نیرو گفت: البته بحث صادرات مطرح نیست و ما هر چه اضافه داشته باشیم می دهیم و بخشی هم باید از مخازن نیرگاه ها استفاده شود.
زنگنه افزود: براساس اعلام استاندار تهران مصرف برق در استان ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده که دو درصد فقط به سبب اشتراک های جدید بوده است و ما باید مردم را بیش از این ها در بحث صرفه جویی توجیه کنیم.
وزیر نفت گفت: مصرف گاز کشور معادل نزدیک متوسط ۴ و ۷ دهم میلیون بشکه نفت خام است و ما باید برایش راه حلی پیدا کنیم و فعلاً با همکاری سازمان ها، اعمال محدودیت ها و توجیه کردن مردم باید جلو برویم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / انرژی


تیتر های خواندنی