صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تروریست‌ها ۱۱ معدنچی شیعه را در بلوچستان پاکستان کشتند

کد خبر 80007 1399-10-14 13:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مهاجمان ناشناس روز یکشنبه ۱۱ معدنچی ربوده شده که گفته می‌شود بیشتر آنان از جامعه شیعیان "هزاره" شهر کویته بودند، را در ایالت بلوچستان در جنوب پاکستان کشتند.
تروریست‌ها ۱۱ معدنچی شیعه را در بلوچستان پاکستان کشتند


رسانه های پاکستانی اعلام کردند که مقامات دولتی در ایالت بلوچستان این اقدام را تروریستی و بر شناسایی و بازداشت عاملان آن تاکید کردند.
منابع خبری به نقل از پلیس گفتند: مهاجمان ناشناس در منطقه "مچ" ۱۱ نفر از معدنچیان را ربوده و با انتقال آنان به یک نقطه دورتر به ضرب گلوله همه آنان را کشتند و سپس از محل جنایت متواری شدند.
شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان پاکستان شاهد تظاهرات معترضان به اقدام تروریستی علیه معدنچیان است که گفته می شود بیشتر آنان به جامعه شیعیان "هزاره" تعلق دارد.
«عمران خان» نخست وزیر پاکستان در پیامی قتل ۱۱ معدنچی در ایالت بلوچستان را قویاً محکوم کرد و از نهادهای امنیتی خواست تا از تمام ظرفیت های خود برای شناسایی عوامل این اقدام تروریستی و سپردن آنان به دست عدالت استفاده کنند.
مجلس وحدت مسلمین از احزاب پیشروی شیعیان پاکستان با محکوم کردن قتل معدنچیان بی گناه، هیاتی را برای ابراز همبستگی با خانواده قربانیان به منطقه مورد نظر اعزام کرد. 
سروزیر ایالت بلوچستان پاکستان و بسیاری از شخصیت های سیاسی و مذهبی این کشور ربودن معدنچیان و قتل بی رحمانه آنان توسط تروریست ها را به شدت محکوم کردند.
گزارش شبکه های خبری پاکستان حکایت از تحصن معترضان و مسوولان گروه های وابسته به شیعیان هزاره در شهر کویته دارد.
تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی