صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تقلای نتانیاهو برای جلب آرای اعراب ساکن اراضی اشغالی

کد خبر 80016 1399-10-14 13:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از قصد و نیتش برای اضافه کردن نام یک شهروند عربی به لیست نامزدهای حزب لیکود در انتخابات کنست و تعیین وی به عنوان وزیر دولت آتی خبر داد.
تقلای نتانیاهو برای جلب آرای اعراب ساکن اراضی اشغالی


 منابعی در حزب لیکود به نقل از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کردند که وی قصد دارد یک شهروند عرب را به لیست نامزدهای این حزب در انتخابات پارلمانی اضافه کند تا بعدا به عنوان وزیر تعیین شود. این اقدام در تاریخ حزب لیکود بی سابقه است.
حزب لیکود تلاش می کند تا آرای شهروندان عربی ساکن اراضی اشغالی را در انتخابات پارلمانی در ماه مارس از آن خود کند.
نتانیاهو طی روزهای اخیر به شهرهای الطیره و ام الفحم سفر کرد که به گفته تحلیلگران این سفرها برای جلب آرای ساکنان مناطق عرب نشین است.
نتانیاهو در مقابل رسانه ها در شهر ام الفحم گفت، طی سال های اخیر به شهرک های عرب نشین ۱۵ میلیارد شکل (حدود ۴.۷ میلیارد دلار) کمک کردیم و همچنین ۹ پاسگاه پلیس در شهرک های عربی ایجاد کردیم.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا این اقدامات را با انگیزه های انتخاباتی انجام می دهد یا خیر، گفت:" نگاه کنید اعراب و یهود در دبی و بحرین در کنار هم هستند پس چرا اینجا در اسرائیل اینگونه نباشد؟ من علیه شهروندان عرب نیستم بلکه علیه احزاب عربی هستم که صهیونیسم و اسرائیل را به رسمیت نمی شناسند."
نتانیاهو گفت: "چهار توافق صلح با کشورهای عربی امضا کردم پس چرا اینجا بین شهروندان عرب و یهود اسرائیل صلح نباشد. چرا اعراب بخشی از قدرت حاکم نباشند؟ چرا به احزاب تندرویی رأی می دهند که هیچ کاری به نفعشان انجام نمی دهند؟ به من رأی بدهید."
به نظر می رسد نیاز نتانیاهو به کسب آرای شهروندان عرب با افزایش مخالفان او در محافل سیاسی رژیم صهیونیستی و ادامه اعتراضات علیه او رو به افزایش است.
شنبه پلیس رژیم صهیونیستی هشت معترض را در مقابل منزل نتانیاهو در قدس بازداشت کرد. شنبه صدها اسرائیلی برای بیست و هشتمین هفته متوالی علیه نتانیاهو تظاهرات کردند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی