صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

حمله معترضان به خانه‌های رهبران سنا و مجلس نمایندگان آمریکا

کد خبر 80022 1399-10-14 14:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
همزمان با عدم تصویب لایحه مربوط به افزایش مبلغ چک‌های حمایتی برای شهروندان آمریکا به منظور سبک کردن تبعات اقتصاد ی همه‌گیری کرونا، خانه‌های رئیس مجلس نمایندگان و رهبر اکثریت سنا هدف دیوارنگاری‌های اعتراضی قرار گرفت.
حمله معترضان به خانه‌های رهبران سنا و مجلس نمایندگان آمریکا


 خانه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در سان فرانسیسکو هدف یک دیوارنگاری اعتراضی قرار گرفت. این گرافیتی پیامی بود که با اسپری رنگ بر روی در پارکینگ خانه پلوسی نوشته شده بود دال بر اینکه "۲۰۰۰ دلار"، "لغو اجاره" و "ما همه چیز می خواهیم".
خانه میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنا در شهر لوییویل واقع در ایالت کنتاکی هم هدف یک دیوارنگاری اعتراضی قرار گرفت. این گرافیتی پیامی بود که بر روی در جلویی خانه مک کانل نوشته شده بود دال بر اینکه "پول من کجاست" و یک نقاشی نیز بر روی یکی از پنجره های این خانه کشیده شده بود.  
مجلس نمایندگان با اکثریت دموکرات اواخر سال ۲۰۲۰ افزایش مبلغ چک های حمایتی از ۶۰۰ دلار به ۲۰۰۰ دلار را تصویب کرده بود.
با این حال، این لایحه روز جمعه در سنا مسدود شد؛ اقدامی که در را بر روی فرصت کنونی مبنی بر اینکه قانون گذاران بتوانند پیش از پایان کنگره کنونی امضای ترامپ را برای لایحه ای بدست آورند می بندد.
ده ها نفر از جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان از این لایحه حمایت کرده بودند و تعدادی از جمهوری خواهان در سنا نیز حمایت خود از  مبلغ چک های حمایتی برای شهروندان آمریکا را ابراز کرده بودند. اما دیگر جمهوری خواهان با اشاره به کسری های بودجه با این لایحه مخالفت کردند.
میچ مک کانل ضمن رد درخواست دموکرات های سنا برای رای گیری مستقیم درباره افزایش مبلغ چک گفت: سنا زیر بار زور و عجله برای توزیع پول قرضی میان دوستان ثروتمند دموکرات ها که نیازی به کمک ندارند، نمی رود.
وی در عوض پیشنهاد داده موضوع افزایش مبلغ چک همراه با خواسته های دیگر ترامپ که با مخالفت دموکرات ها روبرو شده به رای گذاشته شود.
یکی از آنها که بند ۲۳۰ نام دارد در صورت تصویب به مصونیت حقوقی شرکت های حوزه تکنولوژی پایان می دهد و دیگری راه را برای تشکیل کمیسیونی دو حزب برای تحقیق درباره تقلب انتخاباتی باز می کند.
دموکرات ها تاکید دارند که پیشنهاد مک کانل صرفا برای ممانعت از تصویب افزایش مبلغ چک طراحی شده است.  
یکی از سخنگویان دفتر مک کانل در بیانیه ای این گرافیتی ها بر خانه رهبر اکثریت سنا را محکوم کرد.
مک کانل در این بیانیه آماده شده گفت: من حرفه خود را صرف مبارزه برای متمم اول قانون اساسی و دفاع از اعتراضات صلح آمیز کرده ام. من از همه مردم کنتاکی که با نظرات موافق یا مخالف در این روند دموکراتیک مشارکت کرده اند، قدردانی می کنم. اما این متفاوت است. خرابکاری و سیاست های از روی ترس هیچ جایی در جامعه ما ندارند.
وی افزود: من و همسرم هرگز با این بازی های سمی نترسیده ایم. ما تنها امیدواریم که این خشم افراطی باعث ناراحتی و مشکل برای همسایگانمان نشده باشد.
براساس گزارشات چندین دوربین امنیتی خانه پلوسی و پیرامون آن را تحت نظر دارند اما هنوز مشخص نیست که آیا دوربین های امنیتی خانه مک کانل را نیز نظارت کردند یا خیر.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی