صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

آغاز واکسیناسیون کرونا در هند تصاویر

کد خبر 80024 1399-10-14 14:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
هند که با بیش از ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار مورد ابتلا به کرونا، دومین آمار بالای مبتلایان را در جهان داراست، در نظر دارد تا اواسط سال ۲۰۲۱، ۳۰۰ میلیون نفر از جمعیت یک میلیارد و ۳۰۰ هزار نفری خود را مقابل کرونا واکسینه کند.
آغاز واکسیناسیون کرونا در هند تصاویر


هند روز شنبه رزمایش سراسری را در آستانه اجرای یکی از بزرگ ترین طرح های واکسیناسیون گسترده کرونا در جهان آغاز کرد.
این رزمایش در حالی ‎آغاز شد که مسئولان سازمان کنترل دارو هند برای تایید نخستین واکسیناسیون کرونا آماده می شوند.
مقامات هند روز جمعه استفاده اضطراری از واکسن کرونا شرکت های استرازنکا_ آکسفورد را توصیه کردند و نخستین واکسیناسیون قرار است در هفته آینده پس از تأیید نهایی اداره کنترل دارو های هند انجام شود.
هند که با بیش از ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار مورد ابتلا به کرونا؛ دومین آمار بالای مبتلایان را در جهان داراست، در نظر دارد تا اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی ۳۰۰ میلیون نفر از جمعیت یک میلیارد و ۳۰۰ هزار نفری خود را مقابل کرونا واکسینه کند.
انیستیتو سرم هند، بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان، پیش از این ده ها میلیون دوز واکسن استرا زنکا آماده برای واکسیناسیون را ذخیره کرده است و ۹۶ هزار نفر از کارکنان بخش خدمات درمانی نیز برای اجرای آن آموزش دیده اند.
در جریان برگزاری این رزمایش، ۲۵ نفر از کارکنان بخش خدمات درمانی در هر مرکز در سراسر کشور، واکسن های ساختگی را برای اجرای آزمایشی در آستانه اجرای طرح واکسیناسیون دریافت می کنند.
وزیر بهداشت هند اعلام کرد این رزمایش می تواند به افزایش تخصص و تجربه کارکنان بخش خدمات درمانی کمک کند تا اجرای طرح گسترده واکسیناسیون آینده بدون هیچ گونه خطایی پیش رود.
وی در ادامه خواستار مقابله با انتشار شایعات گمراه کننده ای  شد که ممکن است موجب شود مردم از تزریق واکسن کرونا بترساند. 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی