صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

واکنش العبادی به رأی ممتنع عراق درباره بازگشت تحریم‌ها علیه ایران

کد خبر 80028 1399-10-14 14:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نخست وزیر پیشین عراق به رای ممتنع این کشور در رابطه با بازگشت تحریم‌ها علیه تهران واکنش نشان داد و گفت: تلاش می کنیم که عراق خود محور و مرکز باشد نه اینکه تابع دیگران شود.
واکنش العبادی به رأی ممتنع عراق درباره بازگشت تحریم‌ها علیه ایران


حیدر العبادی در واکنش به رأی ممتع این کشور در جلسه رای گیری روز چهارشنبه مجمع عمومی سازمان ملل درباره به بازگشت تحریمها علیه ایران در صفحه توییتر خود نوشت: به نظر می رسد رای ممتنع عراق درباره وضع تحریم علیه ایران در راستای سیاست بیطرفی عراق در محوربندیها باشد اما در حمایت از مسائل عادلانه ملتها نباید بی طرف بود بلکه به منظور ایجاد صلح باید از حق دفاع کرد.
العبادی همچنین نوشت: ما تلاش می کنیم که عراق خود محور و مرکز باشد نه اینکه تابع دیگران شود.
نخست وزیر پیشین عراق گفت: ما خواهان بیطرفی عراق در محوربندیها هستیم اما همزمان خواهان حمایت از مسائل به حق ملتها هم هستیم.
 در نشست کمیته اداری و مالی مجمع عمومی سازمان ملل که چهارشنبه هفته گذشته برگزار شد، آمریکا پیشنهاداتی را برای درج در قطعنامه برنامه و بودجه این سازمان در سال مالی 2021 مطرح کرد.
اولین پیشنهاد آمریکا درباره اختصاص بودجه برای ایجاد یک کمیته و یک گروه کارشناسی برای تحریم ایران بود. کمیته و گروه کارشناسی مورد نظر آمریکا همان هایی است که قبل از انعقاد برجام و تصویب قطعنامه 2231 شورای امنیت وجود داشتند و الان دیگر وجود خارجی ندارند.
در ادامه، در مورد پیشنهادات آمریکا رأی گیری شد که با مخالفت 110 کشور، رد شدند و تنها 10 کشور از پیشنهادات آمریکا حمایت کردند و 32 کشور نیز به آنها رأی ممتنع دادند.
در این رای گیری برخی از کشورهای همسایه ایران همچون عراق، عمان، قطر، امارات، کویت رای ممتنع دادند و افغانستان و ترکمنستان غایب بودند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی