صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

زمینه ورود احمدی نژاد به انتخابات مهیا شده است

کد خبر 80038 1399-10-14 15:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
یک چهره اصولگرا تاکید کرد: پیش بینی من این است که انتخابات پیش رو مشابه انتخابات دوره ای است که احمدی نژاد در صحنه انتخابات حاضر شد و با تعدد اصولگرایان مواجه بودیم.
زمینه ورود احمدی نژاد به انتخابات مهیا شده است


«جواد آرین منش» در رابطه با مصوبه تغییر قانون انتخابات توسط مجلس یازدهم و تاثیرات آن در انتخابات آتی گفت: آنچه که در مجلس موضوع بحث است در مورد مصادیق رجل سیاسی، مذهبی و مواردی از این دست است. برخی از این ها مواردی است که تفسیر آن در قانون اساسی بر عهده شورای نگهبان است. هر گونه محدودیت ایجاد کردن در روند انتخابات که باعث شود برخی از افراد نتوانند به عنوان کاندیدا در راس انتخابات حضور پیدا کنند، هم مغایر با قانون اساسی است و هم شورای نگهبان با آن مخالفت خواهد کرد
او افزود: به طور کلی ما در شرایط کنونی با تجربه ای که از انتخابات قبلی یعنی انتخابات گذشته داشتیم، در انتخابات پیش رو با چالش بزرگ مشارکت روبرو خواهیم بود و اگر شرایط به گونه ای فراهم شود که مردم احساس کنند انتخاب آنها، نقش زیادی نخواهد داشت و در واقع انتخابات مهندسی شده، طبیعی است که میزان مشارکت از قبل نیز پایین تر می آید و به طور طبیعی این چیزی است که رهبری شدیدا با آن مخالف هستند زیرا در همه توصیه ها و تذکرات رهبری بر مشارکت مردم و تاثیری که این مشارکت در عرصه داخلی و خارجی دارد، تاکید شده است.
آرین منش تاکید کرد: هر چه میزان مشارکت افزایش پیدا کند بیانگر وحدت و انسجام ملی است و در عرصه بین المللی نشانگر بالا بودن میزان مشروعیت و مقبولیت نظام است لذا رهبری بر این موضوع تاکید دارند.  بعید می دانم آنچه که در مجلس تصویب شده است مورد تایید شورای نگهبان قرار بگیرد. همه ما باید تلاش کنیم مشکل مشارکت حداقلی که در انتخابات قبلی رخ داد حل شود و به مشارکت حداکثری، برسیم.
او در پایان گفت: پیش بینی من این است که انتخابات پیش رو مشابه انتخابات دوره ای است که احمدی نژاد در صحنه انتخابات حاضر شد که با تعدد اصولگرایان مواجه بودیم. به نظر می رسد تعدادی کاندیدا نظامی به صحنه انتخابات ورود پیدا کرده اند و قاعدتا با اظهاراتی که قالیباف داشت، او برای حضور در صحنه انتخابات عظم جدی دارد. افرادی مثل سعید محمد، سردار دهقان و محسن رضایی نشان داده اند که مایل به حضور در انتخابات هستند. در کنار این مساله زمزمه هایی وجود دارد که جریان اعتدال و اصلاحات روی لاریجانی به اجماع برسند و ترکیبی مثل ترکیب لاریجانی و ظریف به عنوان رییس جمهور و وزیر انتخاب شوند. حتی حرکت هایی دیده می شود که نشان می دهد، حتی زمینه ورود احمدی نژاد به انتخابات مهیا شده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی