صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

رشد چشمگیر شهرک‌سازی‌ها در اراضی فلسطینی در دوران ترامپ

کد خبر 80049 1399-10-14 15:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
طبق یک گزارش، روند شهرک‌سازی ها در اراضی فلسطینی از جمله کرانه باختری و قدس اشغالی در دوره دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بیشتر از دولت‌های سابق ایالات متحده بوده است.
رشد چشمگیر شهرک‌سازی‌ها در اراضی فلسطینی در دوران ترامپ


دفتر ملی دفاع از زمین و مقاومت در برابر شهرک سازی وابسته به سازمان آزادی بخش فلسطین در گزارشی اعلام کرد، مقامات رژیم صهیونیستی در سه سال نخست روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا سالانه به طور متوسط ساخت ۷۰۰۰ واحد مسکونی را تصویب کردند که تقریباً دو برابر شهرک سازی ها در سه سال قبل از آن در دوره باراک اوباما، رئیس جمهور سابق این کشور بود که ساخت بیش از ۳۶۰۰ واحد مسکونی تصویب شده بود و هدف از این شهرک سازی های صهیونیست ها نابودی امکان دستیابی به توافق سیاسی با فلسطینیان از طریق تشویق به ساخت و سازهای بیشتر در شهرک ها بوده است.
بر اساس این گزارش، در سال گذشته میلادی سریع ترین روند شهرک سازی های اسرائیلی در اراضی فلسطین طی ۲۰ سال گذشته ثبت شد و مقامات رژیم صهیونیستی ساخت ۱۵ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی را تصویب کردند.
از جمله طرح ها و برنامه های شهرک سازی در سال ۲۰۲۰، افزایش تخریب تأسیسات و منازل فلسطینی در منطقه «ج» کرانه باختری است که تحت کنترل کامل اشغالگران قرار دارد و مقامات رژیم صهیونیستی در همان سال ۱۷۰۰ خانه و تأسیسات را تخریب کردند.
در این گزارش آمده است، سال ۲۰۲۰ از نظر سیاسی برای فلسطینیان بدترین سال، تنها پس از شدت گرفتن روند عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم اشغالگر نبوده بلکه از نظر جمعیتی نیز بدترین سال بود و مقامات اسرائیلی در حال برنامه ریزی برای افزایش تعداد شهرک نشینان صهیونیستی در کرانه باختری هستند تا تعداد آنها به حدود یک میلیون شهرک نشین برسد.
حتی هفته آخر سال ۲۰۲۰، بهتر از سایر هفته ها و ماه های گذشته از نظر توسعه شهرک سازی، تداوم یهودی سازی و افزایش حملات شهرک نشینان نبود و دولت رژیم اشغالگر از هر فرصتی از زمان باقی مانده دولت ترامپ برای اجرایی کردن طرح های شهرک سازی خود قبل از ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ (زمان تحویل قدرت ترامپ به جو بایدن) سوء استفاده می کند.
طبق این گزارش فلسطینی، دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اراضی اشغالی خواستار تقویت شهرک سازی ها در کرانه باختری در واکنش به کشته شدن یک شهرک نشین صهیونیستی در نزدیکی «جنین» شد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی