صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / خودرو

عرضه خودرو در بورس ، قیمت را واقعی می‌کند

کد خبر 80054 1399-10-14 15:42
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با عرضه خودرو در بورس این محصول با قیمت واقعی به فروش می رسد. منابع حاصل از مابه التفاوت قیمت هم صرف توسعه ناوگان عمومی و افزایش تولید خواهد شد.
عرضه خودرو در بورس ، قیمت را واقعی می‌کند


حجت الله فیروزی درباره طرح تحول صنعت و بازار خودرو، اظهار داشت: کلیات طرح تحول صنعت و بازار خودرو در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است. پیش بینی می کنیم تا پایان سال این طرح در مجلس تعیین تکلیف شود.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: هدف اصلی طرح تحول صنعت و بازار خودرو، عرضه خودرو در بورس کالا است. با عرضه خودرو در بورس این محصول با قیمت واقعی به فروش خواهد رسید. در این صورت دیگر شاهد سو استفاده دلال ها و به وجود آمدن قیمت حاشیه بازار نخواهیم بود.
وی با بیان اینکه با عرضه خودرو در بورس شاهد افزایش کیفیت خودرو هم خواهیم بود، گفت: با عرضه خودرو در بورس، تعداد خودروهای تولیدی کشور هم افزایش می یابد، علاوه بر آن شاهد افزایش کیفیت خودروهای تولیدی هم خواهیم بود. سرمایه های سرگردان موجود در بازار که بعضاً در مسیر خرید و فروش طلا و ارز قرار می گیرد هم مدیریت می شود.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه افزود: از جمله مهمترین اقداماتی که در راستای مدیریت بازار خودرو کشور باید انجام شود این است که با قیمت های حاشیه بازار خودرو مقابله شود. متأسفانه دلالان خودروی تولیدی کارخانه را به روش های مختلف خریداری و در بازار آزاد با چندبرابر قیمت می فروشند.
فیروزی تصریح کرد: دلیل این موضوع، مدل های ناکارآمد فعلی در عرضه خودرو است. خودرو باید به صورت شفاف و در اتاق شیشه ای بورس کالا آن هم با قیمت واقعی معامله شود.
بازنشر از خبرفـوری

در صورتی که نیاز به خدمات کارشناسی خودرو ، تشخیص رنگ شدگی و آپشن خودرو نیاز دارید می توانید با کارشناسان کارن در تماس باشید .
برای دریافت مشاوره و مشاهده خدمات کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ شدگی ، این صفحه را ملاحظه فرمایید .کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / خودرو


تیتر های خواندنی