صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای عربی برای فلسطینی‌ها مفید است!

کد خبر 80075 1399-10-14 17:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
فرستاده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه که دوره مأموریتش به پایان رسیده است، تأکید کرد، عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی تحول مثبتی است که احتمالا برای فلسطینی‌ها مفید است!
عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای عربی برای فلسطینی‌ها مفید است!


 نیکولای ملادینوف به روزنامه نیویورک تایمز گفت: می توان عادی سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای عربی را نوعی پاداش برای تل آویو به خاطر توقف طرح الحاق کرانه باختری دانست.
وی درباره اینکه فلسطینی ها توافق های اخیر میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی را خیانت فاجعه بار می دانند، گفت: اکنون فلسطینی ها خشمگین هستند. همه این عواطف و احساسات را کنار بگذارید و فکر کنید که چه کسانی بیشتر بر اسرائیل تأثیر می گذارند؟ مصر و اردن. اگر چهار، شش یا ۱۰ کشور عربی سفارتخانه هایی در تل آویو داشته باشند شما دوست دارید با این کشورها در ارتباط باشید و آن ها حامی شما باشند اینطور نیست؟
وی افزود: این روابط باعث می شود برخی کشورهای عربی بر تل آویو تأثیر بگذارند برای همین اگر شما یک فلسطینی باشید دوست دارید مواضعتان را برای برادران و دوستان عربتان توضیح دهید و آن ها را بر سر میز مذاکره حامی خود کنید.
ملادینوف با اینکه خیلی حامی طرح صلح آمریکا نیست اما معتقد است که تحولات کنونی امکانات خوبی را برای جانشین وی فراهم خواهد کرد تا به وظیفه خود بهتر عمل کند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی