صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تبدیل محل شهادت شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس به زیارتگاه

کد خبر 80084 1399-10-14 17:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
هزاران عراقی امروز (یکشنبه) مراسم بزرگداشت اولین سالروز ترور شهید سردار قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس را در بغداد برگزار کردند.
تبدیل محل شهادت شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس به زیارتگاه


 در دو گزارش شبکه الجزیره انگلیسی و خبرگزاری فرانسه آمده است: هزاران عراقی به راهپیمایی در مسیر منتهی به فرودگاه بغداد که محل شهادت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس، معاون رئیس حشد شعبی عراق بود، پیوستند. تجمع کنندگان پوسترهایی را از سلیمانی و المهندس در دو طرف اتوبان نصب کردند. چادرهایی نیز برپا شده بود که به شرکت کنندگان آب و غذا می داد. 
در این دو گزارش آمده است که مکان حادثه بیشتر شبیه زیارتگاه شده است که با ریسمان های قرمز احاطه شده و در وسط عکس سلیمانی و المهندس قرار داده شده است. عراقی ها شمع هایی را در آنجا روشن کرده اند و هنوز آثار ترکش های به جامانده از حمله بر روی آسفالت و دیوارهای آن منطقه دیده می شود.

خبرنگار الجزیره در بغداد گزارش داد که قرار است بغداد امروز شاهد تجمعات و تظاهرات بیشتری باشد و درخواست معترضان از دولت فشار بر آمریکایی ها برای خارج کردن نیروهایشان است.
به گفته دنی بوستیل، معاون مدیر مرکز پژوهش های بین المللی و منطقه در دانشگاه نورث وسترن، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که تنها کمتر از یک ماه دیگر در کاخ سفید است، در معرض فشارهایی از سوی هم پیمانانش در خاورمیانه مثل عربستان و اسرائیل برای اتخاذ اقدامی علیه ایران قرار گرفته است.
وی گفت: ترامپ مثل یک حیوان زخمی است که در سناریوی پایان بازی گیر افتاده است و بعید نیست که رفتاری بسیار عجیب از خود نشان دهد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی