صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

تعطیلی فوری پایتخت در راس تصمیم گیری‌ها جمعی از نمایندگان خواستار تعطیلی دو روزه تهران شدند

کد خبر 80103 1399-10-14 19:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: تعطیلی تهران یک اقدام ضروری است و باید زودتر به نتیجه برسد، که در این راستا اعضای فراکسیون محیط زیست مجلس خواستار تعطیلی تهران در دو روز آینده شده‌اند.
تعطیلی فوری پایتخت در راس تصمیم گیری‌ها جمعی از نمایندگان خواستار تعطیلی دو روزه تهران شدند


سمیه رفیعی در مورد تعطیلی تهران گفت: آلودگی هوای تهران و کلانشهرها در روزهای اخیر مرز هشدار را رد کرده است، رشد بیش از اندازه  آلاینده ها و ذرات معلق در هوا تردد در سطح شهر را برای همه افراد خطرناک کرده است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای افزود: ادامه یافتن آلودگی هوا حتما سطح غلظت آلایندگی ها را افزایش خواهد داد و معلوم نیست در روزهای آینده با پایداری هوا چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.
تعطیلی تهران یک اقدام ضروری است
وی تأکید کرد: تعطیلی تهران یک اقدام ضروری است و باید زودتر به نتیجه برسد، اعضای فراکسیون محیط زیست محیط مجلس خواستار تعطیلی تهران در دو روز آینده شده اند.
اما امروز به این باور رسیدیم وقتی مجری قانون راه حل دیگری برای بر طرف شدن آلودگی هوا ندارد حداقل سلامت مردم را با تعطیل کردن یک سری از فعالیت ها تضمین کند
رفیعی تصریح کرد: همیشه عنوان کرده ایم که تعطیلات حلال مشکل آلودگی هوا نیست، اما امروز به این باور رسیدیم وقتی مجری قانون راه حل دیگری برای بر طرف شدن آلودگی هوا ندارد حداقل سلامت مردم را با تعطیل کردن یک سری از فعالیت ها تضمین کند.
وی ادامه داد: امروزه به جای تعطیلی کل تهران باید تأکید بیشتر بر روی عدم فعالیت منابع و واحدهای آلاینده داشت، منابعی که سهم مشخصی در آلودگی تهران و  کلانشهرها دارند و همواره با تسامح با آنها برخورد می شود.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: از دولت انتظار داشتیم به راه حل های 28 گانه کارشناسی شده فراکسیون متعهد بوده و آنها را عملیاتی می کرد. راه حل هایی که به مدیریت اجرایی و عملیاتی باز می گردد و هزینه جدیدی متحمل دولت نمی کند. عدم توجه به اجرای قانون هوای پاک یعنی بی اهمیتی مسئولان اجرایی کشور به سلامت مردم که حق طبیعی آنها است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی