صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

آخرین تیر رییس‌جمهور آمریکا ترامپ با ۵۰ قانون‌گذار برای رد پیروزی بایدن در جلسه کنگره تماس گرفت

کد خبر 80106 1399-10-14 19:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ترامپ در کنفرانس تلفنی با پنجاه عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، تلاش برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در جلسه ششم ژانویه در کنگره را بررسی کرد.
آخرین تیر رییس‌جمهور آمریکا ترامپ با ۵۰ قانون‌گذار برای رد پیروزی بایدن در جلسه کنگره تماس گرفت


اعضای جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا، شنبه شب به وقت محلی در جلسه ای کم سابقه، تغییر آرای مجمع گزینندگان به سود «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را بررسی کردند.
«موریس بروکس» نماینده جمهوری خواه ایالت آلاباما به شبکه «فاکس نیوز» گفت، پنجاه قانون گذار جمهوری خواه در کنفرانس تلفنی با ترامپ و «مارک میدوز» رئیس کارکنان کاخ سفید، رد پیروزی «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا در جلسه ششم ژانویه کنگره را به بحث گذاشتند.
بروکس از بردن نام افراد حاضر در این کنفرانس تلفنی امتناع کرد اما گفت، شماری از این نمایندگان کنگره با طرح تغییر نتیجه انتخابات موافقت نکرده اند.
این نماینده افزود: «جنبش مبارزه با تقلب در آراء و دزدیدن انتخابات، به سرعت در حال شکل گرفتن است. اطمینان دارم نمایندگان کنگره بسیار بیشتر و بیشتری» از اعتراض به آرای مجمع گزینندگان حمایت خواهند کرد.
«جاش هالِی»، سناتور جمهوریخواه ایالت میسوری روز چهار شنبه در بیانیه ای گفت در جلسه هفته آینده کنگره، که قرار است آرای الکترال انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شمرده شوند، به تأیید نتایج آرای الکترال جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا اعتراض خواهد کرد.
شنبه شب نیز، ۱۱ سناتور جمهوری خواه کنگره خبر دادند که قصد دارند روز چهارشنبه در مراسم تایید آرای مجمع گزینندگان، تایید پیروزی «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا را رد کنند.
از سوی دیگر، ستاد انتخاباتی ترامپ از طرفداران خود خواسته تا با تماس با سناتورهای جمهوری خواه، به آنها فشار آورده تا به نتایج انتخابات در ایالت های کلیدی در نشست روز ۶ ژانویه (۱۷ دی) اعتراض کنند.
قرار است روز ششم ژانویه نشست مجلس سنا به ریاست «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا برگزار شود و طی آن آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) درباره پیروز انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا شمارش شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی