صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تهران باز هم تعطیل نشد

کد خبر 80118 1399-10-14 21:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در جلسه عصر یکشنبه هیئت دولت، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و وزرای نفت، نیرو و کشور در خصوص وضعیت آلودگی هوا و راه‌های مؤثر بر کاهش آلودگی، گزارش دادند.
تهران باز هم تعطیل نشد


هیئت دولت عصر امروز به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، تشکیل جلسه داد.
در حالی که بسیاری منتظر بودند تا دولت درباره پیشنهاد اخیر استانداری تهران مبنی بر تعطیلی دو روزه تهران تصمیم گیری کند، اما این اتفاق رخ نداد و اعضای دولت و رئیس جمهور تنها راه های کاهش آلودگی هوا را مورد بررسی قرار دادند.
کیفیت هوای تهران برای ششمین روز متوالی در شرایط ناسالم برای همه گروه های جامعه قرار گرفته است. روز گذشته کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی (مبنی بر ادامه روند پایداری های جوی در پایتخت) آخرین تصمیم درباره کنترل موقت این شرایط با تعطیلی ادارات را گرفت اماحالا بعد از گذشت ۲۴ دولت با تعطیلی تهران مخالفت کرده و تنها راه های کاهش آلودگی را مورد بررسی قرار داده است.
تشریح جلسه امروز دولت:
وزیر نفت افزایش مصرف گاز را یکی از دلایل آلودگی هوا عنوان کرد. به گفته وی، به دلیل شیوع ویروس کرونا و تغییر الگوی مصرف مشترکان در سال جاری، میانگین مصرف گاز بخش های خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده در 42 روز گذشته با 12 درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال گذشته از 433 میلیون مترمکعب در روز متوسط مصرف در سال 1397 و 493 میلیون مترمکعب در سال 1398 به رغم اقدامات این وزارتخانه برای بهینه سازی مصرف، بطور غیرمنتظره به میانگین 556 میلیون مترمکعب در روز رسیده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی