صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

بازگشایی بناهای تاریخی اصفهان

کد خبر 80119 1399-10-14 21:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان گفت: با توجه به سیر نزولی کرونا، تمامی بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری تحت نظارت این اداره‌کل بازگشایی شد.
بازگشایی بناهای تاریخی اصفهان


فریدون اللهیاری اعلام کرد: همزمان با شیوع موج سوم بیماری کرونا در منطقه فلات مرکزی ایران، بیش از ۵۰۰ بنای تاریخی و جاذبه گردشگری تحت نظارت این اداره کل براساس مصوبات ستاد مبارزه با بیماری کرونا از ابتدای آذرماه سال جاری تعطیل شد.
او ادامه داد: با توجه به سیر نزولی کرونا و تبدیل وضعیت استان اصفهان از قرمز به نارنجی و سپس زرد، براساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا، تمامی بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری تحت نظارت این اداره کل بازگشایی شد.
اللهیاری با اشاره به نحوه بازدید از این مجموعه ها خاطر نشان کرد: براساس دستورالعمل های بهداشتی صادره از ستاد مبارزه با بیماری کرونا و همچنبن مصوبات صادره از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ضمن استقرار دستگاه های ضدعفونی در ورودی بناهای تاریخی شاخص، بازدید از بناهای دارای فضای سرپوشیده، با رعایت حضور محدود گردشگران در این بناها انجام شده و بناهای دارای فضای باز نیز با محدودیت های کمتر میزبان گردشگران و دوستداران میراث فرهنگی استان خواهند بود.
استان اصفهان دارای بیش از ۲۲ هزار اثر تاریخی شناخته شده است که از این تعداد بیش از ۱۸۰۰ اثر در فهرست آثار ملی و بیش از ۷ اثر نیز در فهرست میراث بشری به ثبت جهانی رسیده است.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی