صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

۲۹ هزار مصوبه در سال ۹۸ توسط شوراهای آموزش و پرورش داشتیم/نقش شوراها در تسهیل گری ماموریت ها

کد خبر 82369 1399-10-22 12:57
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: شوراهای آموزش و پرورش ‏۱۳۹۱‬ مصوبه را در سال ۹۸ داشت که بخشی از آنها آموزشی و بخشی پرورشی و بخش مهمی اداری بوده است.
۲۹ هزار مصوبه در سال ۹۸ توسط شوراهای آموزش و پرورش داشتیم/نقش شوراها در تسهیل گری ماموریت ها

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری به مناسبت هفته بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش صبح امروز با حضور شهریار فولادوند معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی به صورت مجازی برگزار شد.
وی در ابتدای نشست گفت: رسالت خطیر تربیت نیروی انسانی به عهده آموزش و پرورش است که بزرگترین داشته هر کشوری است. هر چه آموزش و پرورش کشورمان بهتر عمل کند و رویکرد بهتر اتخاذ کند نیروی انسانی بهتری در آینده خواهیم داشت.
فولادوند گفت: یک طرف ماجرا این است که تربیت امری دقیق و با حجم گسترده در کشور است، عزم است مشارکت همگانی را داشته باشد و بحث آموزش و پرورش در صدر همت جمعی در جامعه قرار بگیرد و اینجا نقش شوراهای آموزش و پرورش که می تواند این نگاه را به نحو موثری به جریان بی اندازد مهم است. هم نقش مشارکت خانواده و نظارت مردم را تضمین کند و همه می تواند حمایت های موثر دستگاه ها را برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش تامین کند.
به گفته وی به دلیل اینکه بالاترین مقام سیاسی استان و شهرستان ها و بالاترین مقام مذهبی استان و شهرداران مراکز استان و شهرستان ها و صاحبنظران دانشگاهی و… در این شوراها عضو هستند این شوراها می تواند بسیار موثر باشد.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی بیان کرد: از یک سو این شورا تلاش می کند مردم را در جریان آموزش مشارکت دهد و از طرف دیگر بر نظارت مردم تاثر دارد و تسهیلگری وظایف آموزش و پرورش را به عهده دارد.
وی ادامه داد: یکی از موضوعات نگاه سیستمی در تمام سطوح محتمل بر واگذاری اختیارات حداکثری به سطوح پایین تر باید باشد تا بنا به اختیاراتشان به کمک بیایند. شورا واقعاً به عنوان یک بازوی توانمند در کنار آموزش و پرورش توانسته بسیاری از گره ها را باز کند.
فولادوند بیان کرد: اگر بخواهیم به عملکرد شوراها در سال ۹۸ بپردازم اول بحثم بر تشکیل جلسات شوراهای آموزش و پرورش است که بخشی از قانون گرایی است و تلاش شده ملزم به اجرای قانون برای تشکیل جلسات باشید. سی و یک اداره کل آموزش و پرورش حدود ۲۵۰ جلسه شوراها را برگزار کرد. البته ادارات کلی هستند که بیش از نیاز مصوب جلسات را تشکیل دادند و استان هایی داریم که عملکردشان قابل قبول نبوده و تذکراتی داده شده است.
وی گفت: استانداران و اعضای اصلی در استان ها در بیش از ۸۰ درصد جلسات حضور پیدا کردند. ۶۲۹۵ جلسه شورای آموزش و پرورش در سال ۹۸ در استان، منطقه و ناحیه تشکیل شده است. ‏۲۹ هزار و ۳۹۱ در‬ مصوبه را در سال ۹۸ داشتیم. ۲۵ هزار و ۴۷۴ مصوبه را اجرایی و عملیاتی شده به ما معرفی کردند که نسبت به سال گذشته یک درصد بیشتر مجموع مصوبات اجرا شده را ابلاغ کردیم. ۲۰ درصد مصوبات در حوزه آموزش و ۲۰ درصد در حوزه پرورشی و بیش از ۴۰ درصد در حوزه اداری و پشتیبانی و ۱۱ درصد مصوبات هم فرا دستگاهی هست مثل تشکیل مدرسه ترافیک و… است و درصدی از مصوبات هم پژوهشی است.
وی بیان کرد: ۹ استان به عنوان استان برتر بر اساس سه شاخصه ای که تعیین شده در این هفته معرفی خواهند شد.
وی ادامه داد: شوراهای آموزش و پرورش به کمک مجموعه‌ها آمدند و در شرایط کرونا در بخش مدیریت و کنترل زمان در بحث بازگشایی مدارس کمک‌هایی داشتند حتی در تامین مایحتاج بهداشتی نیز کمک‌هایی را ارائه کردند.
معاون وزیر افزود: در دوران کرونا تلاش شده است پوشش حداکثری بستر آموزش برای بچه‌ها ایجاد شود حتی برای افرادی که هیچ‌گونه دسترسی به آموزش نداشتند بسته‌های آموزشی را بین آنان توزیع کردند.
فولادوند اضافه کرد که در دوران کرونا نیز منابع درآمدی شوراها ۲۹ درصد افزایش داشته است.
تکمیل می شود…

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی