صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

تقاضای سوخت در هند برای اولین بار در ۲ دهه اخیر کاهش یافت

کد خبر 82372 1399-10-22 13:00
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
تقاضای سوخت هند تحت تاثیر مخرب پاندمی کرونا بر اقتصاد و مصرف‌کننده این کشور، برای اولین بار در بیش از ۲ دهه اخیر افت کرد.
تقاضای سوخت در هند برای اولین بار در ۲ دهه اخیر کاهش یافت

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، تقاضای سوخت هند تحت تأثیر مخرب پاندمی کرونا بر اقتصاد و مصرف‌کننده این کشور، برای اولین بار در بیش از ۲ دهه اخیر افت کرد.
تقاضای سوخت هند در حالی به پایین‌ترین سطح خود در چندین سال گذشته رسید که این کشور قبلاً فقط در سال ۱۹۹۹ با افت تقاضا روبرو شده بود.
طبق داده‌های جدیدی که توسط واحد برنامه‌ریزی و تحلیل وزارت نفت هند منتشر شد، مصرف سوخت هند برای کل سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۰ درصد سقوط کرده و به ۱۹۳.۴ میلیون تن رسیده است.
البته داده‌ها نشان می‌دهد که در ۴ ماه انتهایی سال با سرعت گرفتن ریکاوری سومین اقتصاد بزرگ آسیا، تقاضای نفت هم بهبود یافته است.
علی‌رغم این روند در دسامبر ۲۰۲۰ تقاضای نفت همچنان اندکی پایین‌تر از سطح سال گذشته باقی ماند و به ۱۸.۵۹ میلیون تن رسید. این تقریباً ۲ برابر تقاضای ماه آوریل است که کشور در قرنطینه شدید کرونا قرار داشت.
یک نشانه مثبت دیگر که در این داده‌ها مشاهده شد این بود که مصرف سوخت در انتهای سال به بالاترین سطح خود در ۱۱ ماه اخیر رسید.
وزارت نفت هند اعلام کرد که مصرف سوخت در بازه آوریل تا نوامبر ۸۵ درصد نسبت به سال گذشته ریکاوری شده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


تیتر های خواندنی