صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

نیازهای نرم‌افزاری صنایع تأمین شد

کد خبر 82381 1399-10-22 13:05
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک شرکت دانش‌بنیان موفق شد با تولید نرم‌افزارهای مختلف، نیاز صنایع گوناگون در این حوزه را تأمین کند.
نیازهای نرم‌افزاری صنایع تأمین شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، سعید صفری مدیرعامل شرکت دانش‌بنیانی گفت: این شرکت، یک مجموعه جوان دانشگاهی است و از نیروهای جوان و متخصص دانشگاهی تشکیل شده است. این مجموعه، با شناسایی نیاز صنایع مختلف و برقراری ارتباط با آنها نیاز این صنایع در حوزه‌های نرم افزاری را شناسایی می‌کند و برای پاسخگویی به این نیازها، نرم‌افزارهای مختلف تولید می‌کند.
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان افزود: نرم‌افزارها و سیستم‌های تولید شده در این شرکت، حوزه‌های تخصصی مانند سیستم‌های اتوماسیون ERP و دیگر نرم‌افزارهای تخصصی را شامل می‌شود که این صنایع برای پیشبرد کارها، به آن نیاز دارند. در حال حاضر نیز بخش عمده‌ای از فعالیت این شرکت بر صنعت ساختمان متمرکز است.
صفری با اشاره به فعالیت‌های دانش‌بنیان متخصصان این شرکت بیان کرد: برای مثال، محاسبه نوع و ضخامت رنگ به کار رفته در اسکلت ساختمان‌ها، به ویژه در پروژه‌های بزرگ، نیازمند برخی محاسبات نسبتاً پیچیده است و ما برای انجام این محاسبات، نرم‌افزارهای تخصصی تولید می‌کنیم. این نرم‌افزارها، همچنین می‌توانند میزان مصالح به کار رفته و دیگر اقلام مورد نیاز در صنعت ساختمان را نیز محاسبه کنند.
این فعال دانش‌بنیان افزود: این شرکت یک نرم افزار در زمینه بهینه‌سازی برش تولید کرده است که در صنعت نفت کاربرد دارد و این نرم افزار توسط یک شرکت رومانیایی با قیمت ۳۰ هزار یورو عرضه می‌شود، در حالی که ما همین نرم‌افزار را با نرخ ۳۰ میلیون تومان به صنعت نفت کشور ارائه کرده‌ایم.
صفری ضمن تاکید بر گسترش فعالیت‌های این مجموعه دانش‌بنیان گفت: تلاش داریم تا با توسعه فعالیت‌ها در صنایع مختلف، بتوانیم نرم افزارهای بسیار متنوع‌تری تولید کنیم و در زمینه اینترنت اشیا نیز تولیداتی داشته باشیم.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


تیتر های خواندنی