صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

«برهم صالح» با «فالح الفیاض» دیدار کرد/ مخالفت با دخالت‌های خارجی

کد خبر 82407 1399-10-22 13:27
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهور عراق چندی پس از اقدام آمریکا در تحریم رئیس سازمان «حشد شعبی» با «فالح الفیاض» رئیس این سازمان دیدار و مخالفت خود با دخالت های خارجی در عراق را اعلام کرد.
«برهم صالح» با «فالح الفیاض» دیدار کرد/ مخالفت با دخالت‌های خارجی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از از الفرات نیوز، «برهم صالح» رئیس جمهور عراق با «فالح الفیاض» رئیس سازمان حشد شعبی دیدار و گفتگو کرد. این دیدار پس از آن انجام شد که ایالات متحده آمریکا رئیس سازمان حشد شعبی را تحریم کرد.
بر اساس این گزارش، دو طرف در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات عراق به ویژه تحولات امنیتی بحث و تبادل نظر کردند. دفتر ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که صالح در جریان دیدارش با الفیاض مخالفت خود با دخالت های خارجی در امور عراق را رد کرد.
در بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق همچنین آمده است: برهم صالح بر لزوم احترام طرف های خارجی به حق حاکمیت عراق تأکید کرد. وی همچنین خواستار تقویت حاکمیت دولت و سازمان‌های امنیتی شد.
وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه گذشته تحریم‌های جدیدی را علیه مسئولان گروه‌های مقاومت عراق وضع کرد. این وزارتخانه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که «فالح الفیاض» رئیس سازمان حشد شعبی را جزء فهرست تحریم‌های خود قرار داده است. وزارت خزانه داری آمریکا این اقدام خصمانه را به بهانه‌های مرتبط با مسائل حقوق بشری انجام داده است.
بسیاری از احزاب، جریان‌ها و شخصیت‌ها در داخل عراق و خارج از آن، اقدام واشنگتن در تحریم رئیس سازمان حشد شعبی را محکوم کردند. در همین ارتباط، سازمان حشد شعبی با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت اقدام آمریکایی‌ها، اعلام کرد: ما به فالح الفیاض که دولت ایالات متحده آمریکا او را برای خود دشمن می‌پندارد، تبریک می گوییم.
از سوی دیگر، حزب الله لبنان نیز در بیانیه ای عنوان کرد: این اقدام آمریکا در راستای سلسله جنایات پی در پی این کشور علیه ملت عراق صورت گرفت. آمریکایی‌ها بعد از جنایت ترور شهید ابومهدی المهندس معاون رئیس سازمان حشد شعبی، این بار اقدام به تحریم رئیس این سازمان کرده‌اند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی