صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تصاویر‌ تشییع جنازه پلیس کشته شده در حمله به کنگره

کد خبر 82411 1399-10-22 13:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
همزمان با تشییع جنازه یک افسر پلیس کشته شده در هجوم هواداران ترامپ به ساختمان کنگره، رئیس جمهور آمریکا دستور داده تا پرچم‌های این کشور در تمامی ساختمان‌های دولتی به حالت نیمه افراشته درآیند.
تصاویر‌ تشییع جنازه پلیس کشته شده در حمله به کنگره


مراسم تشییع جنازه افسر پلیسی که در حمله هفته گذشته هواداران ترامپ به کنگره کشته شد برگزار شد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا که این روز ها بسیاری وی را عامل تحریک هوادارانش به ساختمان کنگره و آشوب می دانند، دستور داده است تا پرچم آمریکا در کاخ سفید به حالت نیمه برافراشته درآید.
این دستور ترامپ که بدلیل کشته شدن یک افسر پلیس در نتیجه حمله به کنگره آمریکاست، باید در همه سفارتخانه ها، کنسولگری ها، دفاتر نظامی و دیپلماتیک این کشور در خارج از مرز ها نیز به اجرا درآید.
رئیس جمهور فعلی آمریکا دستور فوق را به نشانه احترام به فداکاری و خدمات برایان سیکنیک افسر گارد کنگره که در جریان حمله هوادارانش کشته شد و همچنین دیگر افسران پلیس آمریکایی که وظیفه اجرای قانون را دارند، صادر کرده است.
طبق گزارش بلومبرگ، پرچم آمریکا بعدازظهر روز یک شنبه در کاخ سفید پایین کشیده شد و از سوی دیگر نیز نیویورک تایمز گزارش داده است که، ترامپ برای ابراز همدردی هیچ تماسی با خانواده این افسر نداشته، اما در مقابل پنس، با آن ها ابراز همدردی کرده است.
هزاران تن از حامیان ترامپ روز چهارشنبه به ساختمان کنگره آمریکا با هدف جلوگیری از جلسه تاییدیه نتایج آرای الکترال جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب این کشور یورش بردند.
معترضان با لوله های فلزی و مواد شیمیایی به پلیس حمله کرده، اموال را تخریب کردند، جلسه کنگره را به هم ریختند و ساختمان کنگره را به اشغال خود در آوردند که منجر به کشته شدن ۵ نفر گردید. 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی