صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

محرک رشد گیاهی دام به تولید رسید

کد خبر 82412 1399-10-22 13:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید محرک رشد و اشتهاآور از چند نوع گیاه برای دام شد.
محرک رشد گیاهی دام به تولید رسید

به گزارش خبرگزاری مهر، لاله حجازی مدیرعامل شرکت در خصوص این مکمل گیاهی دامپزشکی گفت: در کارآزمایی بالینی نتایج بسیار خوبی از این دارو به دست آمد و اثبات شد مصرف آن باعث اشتهاآوری و افزایش مصرف خوراک دام می‌شود.
وی با بیان اینکه همچنین این دارو باعث بهبود رشد، ضریب تبدیل و صفات اسکلتی دام نیز می‌شود، گفت: امروزه اکثراً از آنتی بیوتیک‌ها به عنوان محرک رشد دام استفاده می‌کنند که باعث ایجاد مقاومت دام در برابر آنتی بیوتیک‌ها می‌شود و با مصرف گوشت و شیر حیوان این مقاومت دارویی در بدن انسان نیز ایجاد می‌شود به همین دلیل در سال‌های اخیر داروهای گیاهی در حوزه‌های دامپزشکی رشد بی سابقه‌ای را تجربه کرده است.
وی گفت: گیاهان و ترکیبات فعال آن‌ها تأثیر بسیار زیادی در جلوگیری از رشد میکروب‌های بیماری زا، کمک به هضم و جذب مواد مغذی، افزایش اشتها و تقویت سیستم ایمنی دارند که این محصول چنین ویژگی‌هایی دارد.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان گفت: این مکمل گیاهی دامپزشکی با فرمولی خاص طراحی شده و باعث افزایش جذب، بهبود اسکور مدفوع در دام همچنین افزایش و بهبود وضعیت سیستم ایمنی شده است.
وی با بیان اینکه کتان قهوه‌ای (بَزرَک)، آویشن شیرازی، پونه و رزماری چهار گیاه تشکیل دهنده این محصول است، اضافه کرد: گیاه آویشن با دارا بودن تیمول و کارواکرول به عنوان ضد باکتری، ضد ویروس، آنتی سپتیک، ضد تب، ضد احتقان و ضد التهاب است همچنین مواد موثره این گیاه موکولیتیک بوده و سبب تسهیل در خروج ترشحات از دستگاه تنفس می‌شود بنابراین آویشن تأثیر بسیار خوبی بر فعالیت متابولیک فلور دستگاه گوارش دام دارد.
حجازی گفت: روغن کتان یکی از غنی‌ترین منابع امگا ۳ است که در تحقیق‌های انجام شده نشان داده است مصرف اسیدهای چرب در خوراک گوساله‌ها موجب افزایش وزن روزانه، افزایش رشد استخوان، افزایش بازده خوراک و کاهش تعداد روزهای با اسکور نامناسب مدفوع می‌شود همچنین در مطالعه‌ای استفاده از مکمل‌های اسید بوتیریک، اسیدهای چرب متوسط زنجیر و اسید لینولینک در جیره گوساله‌ها باعث بهبود شاخص‌های سیستم ایمنی شده است.
وی ادامه داد: پونه به درمان اسهال و بیماری‌های روده‌ای گوساله کمک و مشکلات و ناراحتی‌های گوارشی را برطرف کرده و موجب تقویت معده و دفع صفرا می‌شود همچنین پونه به دلیل دارا بودن ترکیبات ضد باکتریایی همانند آنتی بیوتیک عمل کرده و ضد انگلی قوی محسوب می‌شود.
وی در خصوص گیاه رزماری استفاده شده در این محصول گفت: رزماری یکی از بیشترین مقادیر آنتی اکسیدان را در بین گیاهان دارد و اثر ضد میکروبی وسیع، محافظت از کبد، کاهش درد کولیک، ضد تشنج، کنترل سرفه و بهبود عملکرد کلی حیوان را داراست.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


تیتر های خواندنی