صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

دادن پول به کودک خیابانی کمک به آنان نیست

کد خبر 82416 1399-10-22 13:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرکل بهزیستی استان فارس با بیان اینکه پرداخت پول به کودکان کار و خیابانی، کمک به این افراد نیست، تاکید کرد که باید کمک به این گروه از کودکان، با همراهی مردم، در مسیر توانمندسازی آنان هدایت و ساماندهی شود.
دادن پول به کودک خیابانی کمک به آنان نیست


سید محمدصادق کشفی نژاد دوشنبه ۲۲ دی در دومین جلسه استانی ساماندهی کودکان کار و خیابانی، به حمایت سازمان بهزیستی و حضور کادر تخصصی تعلیم دیده برای جلب کودکان کار و خیابانی و قرار دادن آنها در مسیر مشاوره و توانمندسازی اشاره و اضافه کرد: مردم باید با ما همکاری کرده و کمک هایشان را در مسیر توانمندسازی این کودکان، هزینه کنند.
او اضافه کرد: دست کریم و دل رحیم مردم ایران و فارس و شیراز، زبانزد است و این موجب می شود که بچه های خیابان گرد با کمک های شفقت بار مردم از تحصیل و بازی باز مانده و در دام سودجویان اقتصادی قرار گیرند.
درآمدهای بالای کودکان خیابانی در شیراز
کشفی نژاد در این نشست و با اشاره به دیدار میدانی و مصاحبه شخصی با کودکان خیابانی در شیراز گفت: برخی از این کودکان درآمدهایی از 100 هزار تومان برای چند ساعت تا 750 هزار تومان برای یک روز، داشته اند.
مدیرکل بهزیستی فارس خاطرنشان کرد: این کودکان با خروج از خانه، در معرض مسائل بسیار زیادی که خارج از کنترل است، مثل باندهای بزهکار، بیماری های مختلف و آسیب های جسمی و روحی جدی، قرار می گیرند.
کشفی نژاد تصریح کرد: وقتی هر کودک خیابانی به راحتی یک اسکناس ده هزار تومانی را از مردم دریافت می کند در آینده با مبالغ کمتر  قانع نمی شود و به یک درآمد بدون حساب و کتاب عادت می کند.
مدیرکل بهزیستی استان فارس همچنین در بیان اصلی ترین چالش در بحث کودکان خیابانی، گفت: ما باید رفتار خودمان را کنترل کرده و با کمی فکر پیرامون عواقب کارمان، از کمک های مستقیم خصوصا کمک نقدی به کودکان کار و خیابانی پرهیز کنیم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی